Dua Lipa i bashkohet fushatës “Choose love”, për të ndihmuar njerëzit në nevojë

18.11.2020 14:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dua Lipa i bashkohet fushatës “Choose love”, për të ndihmuar njerëzit në nevojë

Dua Lipa bashkë me shumë yje të tjerë iu bashkua fushatës “Choose love”.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është gjithmonë e gatshme kur bëhet fjalë për humanizmin, shkruan lajmi.net.

Me anë të një postimi në Instagram, artistja ka bërë të ditur se iu bashkua kampanjës “Choose love”, e cila ka për qëllim t’i ndihmojë personat në nevojë.

Ajo bëri të ditur se “Choose love” është një dyqan i cili do të shesë produkte për refugjatë dhe çdo para që mblidhet nga aty do të dhurohet për njerëzit që kanë nevojë.

“Bashkohu me mua, dhe Choose Love

“Choose love është një dyqan si asnjë tjetër. Ka të bëjë renditjen e blerjeve tuaja, të gjitha duke ndihmuar njerëzit në nevojë.

Si dyqani i parë në botë që shet produkte të vërteta për refugjatët, #ChooseLove shet artikuj si gjërat e domosdoshme për fëmijë, shujtat e nxehta dhe çantat e gjumit, si dhe shërbime të kujdesit mjekësor, ndihma juridike dhe mbështetj për LGBTQ +. Gjithçka që blini në Choose love do t’u dorëzohet njerëzve që kanë më shumë nevojë për të.

Në të gjithë botën, mijëra familje që kanë ikur nga lufta dhe persekutimi tani po përballen me kërcënimin e COVID dhe duke kaluar muajt e ftohtë të dimrit në kushte të vështira të padurueshme, në çadra. Duke vizituar dyqanin Choose love, do të jeni në gjendje të siguroni ndihmën e nevojshme urgjente, ndërsa merrni karta elektronike dhe blerje të bukura të personalizuara për t’u dhënë të dashurve tuaj. Ndiqni @chooselove për të mësuar më shumë.

Këtë vit, bashkohuni me mua dhe bëni blerjet tuaja të tanishme në zgjedhni dashurinë. Thjesht shkoni në www.choose.love”, shkruan Dua.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shkencëtarët zhvillojnë mjetin që zbulon COVID-19 nga rrezet rëntgen me saktësi 83%

Shkencëtarët zhvillojnë mjetin që zbulon COVID-19 nga rrezet rëntgen me saktësi 83%

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit