Dobërçani: Fitoren historike të LDK’së do ta sjellë dyshja nga Gjilani, Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani

27.09.2019 20:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dobërçani: Fitoren historike të LDK’së do ta sjellë dyshja nga Gjilani, Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani dhe pesë kandidatët për deputetë nga Gjilani, Lirije Kajtazi (6), Fatmir Rexhepi (20), Valentina Bunjaku Rexhepi (21), Imet Rrahmani (35) dhe Faton Bislimi (44), me anë të një tubimi masiv të organizuar nëndega e Dobërçanit dhe Bukovikut, kanë marrë përkrahje të madhe.

Kryetari i nëndegës së LDK’së në Dobërçan, Naser Arifi tha fitoren e LDK’së do ta sjelle dyshja nga Gjilani, Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani dhe ky konstatim u përcoll me ovacione të mëdha nga qindra aktivistë e veprimtarë të partisë atje.

Kandidatja Lirije Kajtazi (6) kërkoi nga të pranishmit që t’i thonë ‘boll ma’ atyre që e keqrdorën pozitën për interesa personale, duke kërkuar që edhe kësaj here ta bëjnë kthesen historike më 6 tetor duke i mbështetur kandidatët e LDK’së dhe kryeministren, Vjosa Osmani.

Kandidati Fatmir Rexhepi, tha se sllogani është beso në traditë, në LDK’në e Ibrahim Rugovës dhe qytetarët e Dobërçanit duhet t’i thonë PO të madhe të këtij ndryshimi të domosdoshëm për ta çliruar Kosovën nga uzurpatorët.

Valentina Bunjaku Rexhepi (21) ka theksuar duke punuar për LDK, ju punoni për të ardhmen e fëmijëve dhe të gjithë qytetarëve të Republikes, duke u zotuar se do ta përfaqësojë Gjilanin në mënyrën më të mirë në Kuvendin e Republikës.

Imet Rrahmani (35) tha se bashkë do të jemi më të fortë për ta bërë ndryshimin, duke iu falënderuar qytetarëve për mbështetje të madhe për të triumfuar ne diten e zgjedhjeve, për t’i dhënë rrugë tjetër Kosovës përmes qeverisjes së LDK’së.

Kurse, Faton Bislimi (44), ka nënvizuar se sot është sfidë pët të ardhmen pas 6 tetorit, për fëmijët e Kosovës, për ta ndarë epokën 20 vjecare pasi ata tjerët që nuk bënë asgjë, prandaj duhet të fillojë një epokë e re që me Vjosën kryeministre, për ta zhvilluar Kosovën./Infosot/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Osmani: LDK nuk do të jetë iniciues për shkarkimin e Glauk Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit, besoj në marrëveshje

Osmani: LDK nuk do të jetë iniciues për shkarkimin e Glauk Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit, besoj në marrëveshje

Janë  publikuar mesazhet, Bonucci e kishte kontaktuar një tifoz ultras të bardhezinjve pasi ishte kthyer nga Milani në Juventus

Janë publikuar mesazhet, Bonucci e kishte kontaktuar një tifoz ultras të bardhezinjve pasi ishte kthyer nga Milani në Juventus

Presidenti Hashim Thaçi ka kërcënuar me  veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të  institucioneve

Presidenti Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve

Në Vetëvendosje po thonë se do të  bëjnë dorëzimin e propozimit për mandatar brenda afateve dhe pa vonesa, por kur nuk dihet!

Në Vetëvendosje po thonë se do të bëjnë dorëzimin e propozimit për mandatar brenda afateve dhe pa vonesa, por kur nuk dihet!

Thaçi: I kemi përmbushur kriteret për viza, mirëpo shtetet e BE-së nuk janë unike

Thaçi: I kemi përmbushur kriteret për viza, mirëpo shtetet e BE-së nuk janë unike

Tenori Ramë Lahaj: Zot ruje Shypnin prej shartimit t’kti soji si Edi Rama, që e paditi Ramush Haradinajn

Tenori Ramë Lahaj: Zot ruje Shypnin prej shartimit t’kti soji si Edi Rama, që e paditi Ramush Haradinajn

Lumezi: Është fakt i njohur se besimi i qytetarëve ne sistemin e drejtësisë është i ultë

Lumezi: Është fakt i njohur se besimi i qytetarëve ne sistemin e drejtësisë është i ultë

Lajçak ka thënë se, BE-ja duhet të ushtrojë ndikimin e vet në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ose do të përballet me rreziqe

Lajçak ka thënë se, BE-ja duhet të ushtrojë ndikimin e vet në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ose do të përballet me rreziqe

Është gjetur pa shenja jete një grua në Pejë

Është gjetur pa shenja jete një grua në Pejë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje: Mund të ketë zgjedhje të reja

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje: Mund të ketë zgjedhje të reja

Për shkak të një audio-incizimi, jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës

Për shkak të një audio-incizimi, jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës

Afaristët e Mitrovicës dhe Vushtrrisë: Këto janë problemet e shumta me të cilat po ballafaqohemi

Afaristët e Mitrovicës dhe Vushtrrisë: Këto janë problemet e shumta me të cilat po ballafaqohemi

Haradinaj: Në 18 vjetorin e vrasjes, kujtojmë bashkëluftëtarin Smajl Hajdaraj

Haradinaj: Në 18 vjetorin e vrasjes, kujtojmë bashkëluftëtarin Smajl Hajdaraj

Shefi grupit parlamentar i AAK’së, Daut Haradinaj, fajin ia hedh Lëvizjes Vetëvendosje

Shefi grupit parlamentar i AAK’së, Daut Haradinaj, fajin ia hedh Lëvizjes Vetëvendosje

Individët që punuan që 20 vite kundër shtetit janë sot kundër Albinit

Individët që punuan që 20 vite kundër shtetit janë sot kundër Albinit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, mund të gjejnë mënyra për ta miratuar buxhetin për vitin 2020, në mungesë të qeverisë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, mund të gjejnë mënyra për ta miratuar buxhetin për vitin 2020, në mungesë të qeverisë