Cikalleshi, e ardhmja është te Basaksehir | infosot.com Cikalleshi, e ardhmja është te Basaksehir - infosot.com
Breaking News

Cikalleshi, e ardhmja është te Basaksehir

10.01.2017 21:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Cikalleshi, e ardhmja është te Basaksehir

Basaksehir kryeson kampionatin turk pas pjesës së parë të sezonit dhe Sokol Cikalleshi është sulmuesi kuqezi që shpreson që të fitojë titullin kampion në këtë vend. Aktivizimet vitin e fundit nuk kanë qenë të shpeshta, aq sa është përfolur jo pak dhe për një largim të mundshëm, por vetë Cikalleshi nga Belek në një intervistë ekskluzive për Supersport thekson se e ardhmja e tij do të vazhdojë të jetë te klubi i Stambollit në kërkim të një roli si protagonist absolut.

Në ndeshjen e fundit me Izraelin mungoi dhe për shkak të aktivizimit të paktë në klub, por Cikalleshi nuk dorëzohet dhe beson se kthimi në formën e duhur në klub do t’i japë dhe mundësitë në Kombëtare.

Largimi i Tramezzanit ishte një befasi për të gjithë përfshirë dhe Cikalleshin që vlerëson punën e italianit te kuqezinjtë.

Si një prodhim i Superiores, Cikalleshi e ka të pamundur të mos e përcjellë kampionatin shqiptar madje vlerëson rritjen e klubeve ashtu si dhe garën për titull, ku beson se Kukësi, Skënderbeu dhe Partizani do të kenë një garë të ethshme deri në fund.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Notat e lojtarëve, Barcelona 6-1 Eibar – Messi merr notën maksimale (Foto)

Notat e lojtarëve, Barcelona 6-1 Eibar – Messi merr notën maksimale (Foto)

Simone Zaza ka shënuar het-trik brenda tetë minutave (Video)

Simone Zaza ka shënuar het-trik brenda tetë minutave (Video)

Bologna 1-1 Inter, notat e lojtarëve (Foto)

Bologna 1-1 Inter, notat e lojtarëve (Foto)

Interi ndalet nga Bologna, barazim në ‘Renato Dall’Ara’ (Video)

Interi ndalet nga Bologna, barazim në ‘Renato Dall’Ara’ (Video)

Dominim i madh i Bolognas, Verdi trondit Interin (Video)

Dominim i madh i Bolognas, Verdi trondit Interin (Video)

Prishtina e pafuqishme ndaj Tsmoki Minsk, kualifikimi kërkohet në ndeshjen kthyese

Prishtina e pafuqishme ndaj Tsmoki Minsk, kualifikimi kërkohet në ndeshjen kthyese

Formacionet zyrtare, Schalke – Bayern Munich

Formacionet zyrtare, Schalke – Bayern Munich

Pas gjigantëve italianë edhe ata anglezë pas Pellegrit

Pas gjigantëve italianë edhe ata anglezë pas Pellegrit

Zidane:Rinovimi me klubin gati ka mbaruar, Ronaldo i lumtur për rikthimin

Zidane:Rinovimi me klubin gati ka mbaruar, Ronaldo i lumtur për rikthimin

Sigal Prishtina gati për të debutuar në Ligën e Kampionëve kundër Tsmoki Minsk

Sigal Prishtina gati për të debutuar në Ligën e Kampionëve kundër Tsmoki Minsk

Cavani vs Neymar: Shtatë momentet kur bashkëlojtarët diskutuan në fushë për një penallti (Video)

Cavani vs Neymar: Shtatë momentet kur bashkëlojtarët diskutuan në fushë për një penallti (Video)

Rashford, Mbappe dhe Dembele në garë për çmimin ‘Djaloshi i Artë’ (Foto)

Rashford, Mbappe dhe Dembele në garë për çmimin ‘Djaloshi i Artë’ (Foto)

U transferua nëntë muaj më parë, por tani City dëshiron rinovimin me Jesus

U transferua nëntë muaj më parë, por tani City dëshiron rinovimin me Jesus

Hamilton: Vettel më i mirë se unë? Shkoni te mjeku i syve

Hamilton: Vettel më i mirë se unë? Shkoni te mjeku i syve

Në Francë kanë zbuluar mënyrën se si ndalet Neymar, Tete e bëri (Video)

Në Francë kanë zbuluar mënyrën se si ndalet Neymar, Tete e bëri (Video)

Abrashi humbet takimin me Spanjën dhe Italinë

Abrashi humbet takimin me Spanjën dhe Italinë