Çfarë e bën Elhaida Danin të ndihet e gjallë vallë?

21.03.2015 20:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çfarë e bën Elhaida Danin të ndihet e gjallë vallë?

Ndryshimi i këngës fituese në “Eurosong 2015” nga këngëtarja fituese Elhaida Dani ngjalli vëmendjen jo vetëm të opinionit shqiptar, por edhe ndjekësve të Eurosongut në të gjithë Evropën. “Dielli ka vdekur, por Elhaida Dani është gjallë!”. Kështu nis shkrimi i faqes online WiWiBloog, që i referohet Eurosong-ut. Duke qenë se pati mjaft shkrime në lidhje me këtë ndryshim, pritej me shumë kureshtje kënga e re e saj.

Kënga “I’m alive” bëri xhiro në gjithë Evropën dhe pati edhe shumë komente e klikime. Kështu kënga që përfaqëson Shqipërinë u rendit në më të klikuarat e këngëve pjesëmarrëse. Videoklipi i këngës është konsideruar si një ndër më të realizuarit e këtij viti.

Sipas WiWiBloog, këngëtarja është votuar nga audienca e Eurovizionit, duke u renditur në pesëshen më të mirë të këtij kompeticioni: “Vetëm dy ditë pas publikimit të videos së këngës “I’m alive”, kënga ka arritur të grumbullojë rreth 450.000 shikime dhe 10.000 pëlqime. Që prej pjesëmarrjes së saj të parë, Shqipëria i ka rritur pretendimet dhe shanset për Eurovizionin dhe, pse jo tani është edhe favorite për të fituar gjysmëfinalen. Ky është një hap i madh”, shkruhet në WiWiBloog. Kënga “I’m alive”, aktualisht është në Top 5 të këngëve më të klikuara të Eurovisionit. Lista kryesohet nga Anglia me këngën “Still in Love” të Electro Velvet.

Elhaida duket se po favorizohet në forumet online, dhe pritet të renditet mirë në finalen e Eurovizionit. Ajo do të këndojë në gjysmëfinalen e parë të festivalit, me datë 19 maj në Austri. Së fundmi Elhaida, nën kujdesin e stafit të Eurosong-ut ka realizuar edhe një video prezantuese për të gjithë publikun evropian. “Ndihem shumë e gjallë kur e këndoj këtë këngë, edhe pse e kam punuar shumë shpejt dhe vetëm gjatë një fundjavë”, thotë ndër të tjera Elhaida në këtë video.

Këto janë fjalë të këngëtares Elhaida Dani për kanalin zyrtar të festivalit Eurovizion. Videoja e prezantimit të Danit deri ditën e djeshme kishte marrë 31.746 shikime, ndërsa kënga “I’m Alive” deri tani ka mbi 622,638 klikime, duke u bërë një ndër videot më të klikuara të këngëve konkurruese sivjet.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Max paralajmëron projektin e ri me një fotografi provokuese

Max paralajmëron projektin e ri me një fotografi provokuese

Rihanna është shumë e lezetshme, por nuk di të këndojë!

Rihanna është shumë e lezetshme, por nuk di të këndojë!

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Publikon fotografi Keisi Medini, me bikini nga plazhi

Publikon fotografi Keisi Medini, me bikini nga plazhi

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

E veshur me fustan të zi, Enca: Shtrati im akoma vetëm

E veshur me fustan të zi, Enca: Shtrati im akoma vetëm

Era Istrefi sjellë fotografi nga shtëpia e saj

Era Istrefi sjellë fotografi nga shtëpia e saj

Tre fëmijë me tri nëna të ndryshme, Kastro Zizo: Nuk ndalem me kaq

Tre fëmijë me tri nëna të ndryshme, Kastro Zizo: Nuk ndalem me kaq

Hekurani me një projekt shumë të veçantë, sjell duetin me vajzën e tij Tiaren

Hekurani me një projekt shumë të veçantë, sjell duetin me vajzën e tij Tiaren

Nitaj pozon atraktive para pasqyrës

Nitaj pozon atraktive para pasqyrës

Era Istrefi sjell në versionin e saj këngën e artistit të preferuar

Era Istrefi sjell në versionin e saj këngën e artistit të preferuar

Lipa tregoi se ajo ishte e para që i kishte shkruar në rrjetin social Hadidit

Lipa tregoi se ajo ishte e para që i kishte shkruar në rrjetin social Hadidit

Surprizohet Mozzik nga Loredana dhe Hana në mes të emisionit

Surprizohet Mozzik nga Loredana dhe Hana në mes të emisionit

Negative pas 75 ditësh! Modelja italiane shërohet nga Covid-19

Negative pas 75 ditësh! Modelja italiane shërohet nga Covid-19