Sport
Munishi: Trajneri i Kroacisë ia ndërpreu oksigjenin Messit, Kroacia është ekipi më i mirë taktikisht që kam parë ndonjëherë
Lojtarët e Francës dominojnë formacionin e ditë së tetë të Kampionatit Botëror
Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  
Pogba: Kante dhe Matuidi i kanë nga 15 mushkri
Performanca e artë e njeriut të ndeshjes, Modric me statistika të shkëlqyera ndaj Argjentinës
Mediat serbe: Behrami dhe Shaqiri futbollistët më provokues në ndeshjen Serbi – Zvicër (FOTO)
Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore
Ndajnë drejtësinë në ndeshjet e Kampionatit Botëror, zbulohet shuma që gjyqtarët marrin në Rusia 2018
Tre lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe në Kupën e Botës, Ronaldo “me krahë” i prinë listës
Takohen Juventus dhe PSG, bisedime për tre lojtarë
Formacionet zyrtare: Danimarka – Australia
Trepça ’89 ia jep fletlëshimin Argjend Mustafës, ai mund të luajë me Prishtinën edhe në Evropë
Kovacic: Individualisht jemi më të mirë se Argjentina, por pa Messin
Mourinho: Kroacia ka ekip për ta mposhtur Argjentinën
Ramos: Messi është lojtari argjentinas më i miri në histori
Interi në negociata për Suson
Munishi: Ronaldo po i thyen ligjet e natyrës
Sokoli: Spanja nuk ka siguri dhe me këtë lojë nuk bind për të qenë favorit
Formacioni i ditës së shtatë në Botëror, nuk mungon CR7
Sulmuesi i Marokut, Amrabat: Gjyqtari kryesor i kërkoi fanellën Ronaldos, ky është Botëror dhe jo cirk
Arsyeja pse Ronaldo kishte një qëndrim ndryshe nga lojtarët tjerë gjatë intonimit të himnit kombëtar
Juve arrin marrëveshje me Cancelon
FIFA dënon Serbinë me 10 mijë franga
Fitore e vështirë e Spanjës ndaj Iranit
Analizë – Behrami është i pazëvëndësueshëm, Shaqiri të marrë përgjegjësinë në sulm!
Uruguai fiton ndaj Arabisë Saudite, kualifikohet në rundin eliminator
FFK: Inspektorët e UEFA-s shfaqën shqetësimet e tyre për rrjedhën e punimeve në Stadiumin e Prishtinës
Formacionet zyrtare, Uruguai – Arabia Saudite
Nikola Kalinic nuk pranojë të jetë rezervist i Andrej Kramaricit te Kroacia
Presidenti Thaçi ia dorëzon flamurin Majlinda Kelmendit: Flamuri i Kosovës do të valojë në Tarragona të Spanjës
Tallet Isco: Nuk do t’i flas Ronaldos pas asaj se çfarë na bëri në botëror
Tifozët e Japonisë dhe Senegalit shembull, pastrojnë stadiumet pas ndeshjeve
Shala: Kontrata me Fenerbahçen vlen edhe për një vit, por kam oferta prej klubeve të tjera turke
Maradona i tregon formacionin Sampaolit: Pavon dhe Higuain nga fillimi, Aguero nuk është ende gati
Haxhi Krasniqi: Deri në vdekje do të më rrahë zemra kuq e zi
‘Çështja Januzaj’ temë debati te ‘Dueli Botëror’, Sokoli: Van Gaal e kritikoi pse nuk e zgjodhi Kosovën
Pas 17 vitesh, Jack Wilshire largohet nga Arsenali
Formacioni më i mirë i ndeshjeve të para në fazën e grupeve të Botërorit
Iniesta: Me Iranin finale, fitorja na dërgon në pozitë të mirë për të kaluar tutje
LIVE: Dueli Botëror, dita e gjashtë
Islandezët para ndeshjes me Nigerinë i japin përkrahje portierit nigerian që nuk arriti të udhëtojë për në Kampionatin Botëror shkaku i leukemisë
Prishtina me 27 futbollistë në përgatitjet për Evropë, dy janë larguar, dy të tjerë kanë kërkuar largimin
Shaqiri ‘ndez’ sfidën me Serbinë, ja çfarë thotë
Allegri takohet me krerët e klubit, e njoftojnë për blerjet e reja
Senegali tregon forcën, mposht Poloninë
Shqetësime për Neymarin, lëshon stërvitjen më herët
Formacionet zyrtare: Polonia – Senegali
Carlos Sanchez bëhet lojtari i dytë që më së shpejti ndëshkohet me karton të kuq në botërore
Kolumbi – Japoni, formacionet zyrtare

ARRIVALS

XC549AntalyaARRIVED 04:42
TK4100AntalyaARRIVED 05:16
FH975AntalyaSCHEDULED 06:08
TK4106AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
PC6361AntalyaESTIMATED
DY4345GoteborgESTIMATED
GM6032ZurichESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
OTF7324StuttgartESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC345Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
ST3138CopenhagenESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
TB5143BrusselsESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP157MunichESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
XC645AntalyaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
GM6032ZurichESTIMATED
EW5700DusseldorfESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
GM6042ZurichESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
D83290CopenhagenESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
OTF7424DusseldorfESTIMATED
ST6062VeronaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
EW5714HannoverESTIMATED
EW5708MunichESTIMATED
GM6038GeneveESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
OTF7224MunichESTIMATED
WK404ZurichESTIMATED
EW5726StuttgartESTIMATED
EW5704HamburgESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
ST2918ParisESTIMATED
JP157MunichESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF7864MalmoESTIMATED

DEPARTURES

XC550AntalyaSCHEDULED 05:50
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:05
FH976AntalyaSCHEDULED 07:30
TK4107AntalyaESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
PC6362AntalyaESTIMATED
DY4346GoteborgESTIMATED
GM6033ZurichESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
ST3139CopenhagenESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
PC346Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB5144BrusselsESTIMATED
OTF356PHeraklionESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC646AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OTF7414DusseldorfESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
ST6063VeronaESTIMATED
LX1431GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
GM6033ZurichESTIMATED
EW5701DusseldorfESTIMATED
GM6039GeneveESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
D83291CopenhagenESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
OTF7214MunichESTIMATED
ST2919ParisESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
EW5715HannoverESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EW5709MunichESTIMATED
GM6043GeneveESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
OTF7854MalmoESTIMATED
EW5727StuttgartESTIMATED
WK405ZurichESTIMATED
EW5705HamburgESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7414DusseldorfESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED