Sport
Garuesit e Kosovës përfundojnë aventurën në Tokyo
Vdes në moshën 55-vjeçare legjenda e futbollit ferizajas
Demiral mungon në stërvitje te Juventus, gjithmonë e më pranë Atalantas
Barcelona mund ta zyrtarizojë rinovimin e Messit brenda javës dhe regjistrojë transferimet e reja në La Liga
Avdyli: Për dikë që është rritur në rrugët e këtij qyteti, ta veshësh fanellën e Prishtinës është krenari dhe privilegj
Xhaka gjithnjë më larg Romës, “Giallorossët” duan Koopmeiners si zëvendësuesin e tij
Aeroplani i ekipit olimpik të Kosovës do të aterojë me 35 minuta vonesë (VIDEO)
Prishtina mëson kundërshtarin e mundshëm në Play-Off të Ligës së Konferencës
​Ekipi olimpik pritet sot me ceremoni shtetërore
Musa Hajdari përfundon aventurën në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, nuk ia del të kualifikohet në gjysmëfinale
Musa Hajdari garon nesër në disiplinën 800 metra në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”
Arsenali përgatit ofertë të re për Xhakën pasi Roma nuk i përmbushi kërkesat e tyre
Bashkimi i Xhakës dhe Mourinhos afër, por problemi mbetet tek Arsenali
Kosova renditet e 2-ta në botë me me medalje Olimpike në xhudo
Mbappe: Ëndrra ime është ta fitoj Ligën e Kampionëve me PSG-në
Presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos i dërgon letër FXHK-së për sukseset e Norës dhe Distrisë
Loriana Kuka: Fitimi i një mdealje në Olimpiadë është synimi më i madh i karrierës time
Ekspedita e Prishtinës niset drejt Uellsit
Ambasada Amerikane me urim të veçantë: Gratë e Kosovës janë të forta dhe të vendosura
Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve
Kuka: Majlinda kërkoi të pensionohet para disa muajve, por unë nuk e lejova
Kurti: Në këtë ditë hidhërimi, zemrat tona janë lehtësuar nga suksesi i kampiones sonë
Akil Gjakova mbetet pa medalje në Tokio, pas humbjes ndaj Orujov
Edhe Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën
Akil Gjakova mposhtet por mbetet në garë për medaljen e bronztë
Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë
Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)
Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre
Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë
Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio
Mediat serbe vetëm sa nuk e quajtën edhe medaljen e Distrias “e ashtuquajtura Medalje e Artë”
Ambasada Amerikane uron Distrian: Ajo jep një shembull inspirues për të gjithë kosovarët
Çmenden mediat serbe: E ashtuquajtura Kosovë fiton të artën në Tokio
Distria Krasniqi: Fitoren ia dedikoj Kosovës
Driton Kuka: Distria është krenaria e Kombit
Momenti fantastik kur Distria Krasniqi fiton medaljen e artë
Distria Kransiqi fantastike, arrin në finale të “Tokyo 2020” duke i siguruar medalje Kosovës
Distria Krasniqi fiton dy duele, arrin në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”
Kosova parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”
Ekipi olimpik i Kosovës do të përbëhet nga 9 sportistë dhe 2 zyrtarë në ceremoninë hapëse të “Tokyo 2020”, mungojnë Krasniqi, Shala dhe Hajdari
Sot përurohet shtatorja e Fadil Vokrrit
Madhështore, Drita barazon me gjigantin holandez Feyenoord në Ligën e Konferencës
Tokio 2020: Shkon në 91 numri i atletëve të infektuar me koronavirus në Fshatin Olimpik
Ekipi olimpik i xhudos mëson shortin në rrugën drejt medaljeve olimpike
Toornstra: Është vështirë ta vlerësosh nivelin e Dritës
Spezia e Ismajlit njofton infektime të shumta nga vala e dytë e Covid-19
Interi anulon turneun parasezonal në SH.B.A shkaku i COVID-19
“Hysaj krimb, Lazio është fashiste”, tifozët e fyejnë mbrojtësin shqiptar, reagon Lazio
Hakimi rezulton pozitiv me COVID-19, mungon në miqësoren e PSG-së
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari