Lajmet
Zyrtarët iranianë konfirmojnë 25 viktima gjatë protestave
A po ndikon Ligji i ri për automjetet në rritjen e çmimeve të veturave (Video
Vankuver, takim ministror mbi bisedimet mes dy Koreve
Vetëm dy deputetë nga 43 janë tërhequr nga iniciativa për ta zhbërë Specialen
Isa Mustafa dërgohet në Gjermani për shërim
Mjekët po e presin Kryeministrin të realizojë premtimin për kategorizim të pagave
Lajmi i fundit: Isa Mustafës i komplikohet gjendja shëndetësore
Gjilanasi Burim Sadriu i respektuar nga personalitetet e larta amerikane
Robi i ndarë në dysh, zemrën ukrainase, shpirtin rus!
Pasaporta e Kosovës si e Iranit, politikanët marrin të shteteve tjera për lëvizje të lirë
Kurteshi: Nga lëvizja do të largohen ata që s’janë të gatshëm të përballen me konkurrencën
Maqedonia, ta ruajë apo ta ndryshojë emrin?
Gjysmëvjetori i Dytë i Vitit Shkollor fillon të Hënën
VV mban mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës
Ky është delegacioni që përfaqëson Kosovën në Bruksel
The Economist: 18 vjet pas luftës, 10 vjet pas pavarësisë Kosova vazhdon të jetë vend i zymtë
Rritet rreziku nga skandali i qumështit Lactalis dhe sëmundja e salmonellës
Shqiptaro-amerikani komandant i ISIS-it, thirrje myslimanëve në SHBA të kryejnë sulme terroriste
Nëse votoni për Putinin, fitoni një iPhone
Historia e Përpjekjeve për ta Gjykuar në Kosovë Moshe Harel-in
Demarkacioni me Malin e Zi nesër në Komisionin për Punë të Jashtme
Kur Madeleine Albright ua tregonte vendin serbëve
Veprimi i kundërligjshëm i Kadri Veselit jashtë petkut publik
Rreth 5.6 milionë € në vit shpenzohen për qeran e konsullatave e ambasadave
Blerim Reka: Kosova, në pikën më të ulët të marrëdhënieve me aleatët euroatlantikë
Bisedime mes dy Koreve për të konkurruar së bashku në Lojrat Olimpike
“Pasojat Speciale” të shfuqizimit të ligjit për Specialen
Si e sulmoi sot në tubim Albin Kurti Molliqajn për abuzim me paratë e Vetëvendosjes
Presidenti pro-rus i Çekisë fiton raundin e parë të zgjedhjeve
Demarkacioni mund ta çojë sërish vendin në zgjedhje
Kundër-korrupsioni detyron Ministrin Ismajli të heqë dorë nga kafiteritë
Përplasja e anijes çisternë iraniane
Arabia Saudite do të kërkojë ekstradimin e të dyshuarve për korrupsion
Bllokohet pika kufitare e Merdarës nga kolona. Duhet pritni 15 orë që të dilni nga Kosova
Përplasjet për Gjykatën Speciale
NYT: Sytë e botës mbi Kosovën midis tentimit për të shfuqizuar Specialen
Thaçi kërkon propozime për personalitete që meritojnë Medalje në Dhjetëvjetorit të Pavarësisë
Kurti u Kërkon Aktivistëve të Mos Dashurohen në Vetvete
Kurti kërkon besimin për t’u rikthyer në krye të partisë që po i shkapërderdhët
Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar të VV-së
Baba i Vetëvendosjes tallet me Visar Ymerin: Do të konsultohem me ish-Kryetarin
Kryeparlamentari Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale
Kurti: Ymeri është anëtar i VV-së, do të konsultohem me të siç bënte ai me mua
Irani akuzon SHBA-në për "pandershmëri" në shkeljen e marrëveshjes bërthamore
Avni Arifi të Martën në Bruksel për Bisedime me Serbinë
AKR-ja i premton Apostolovës se nuk do bëhet pjesë e iniciativës që prish marrëdhëniet me aleatët
Meta për Rexhep Çelikun: Shqiponja që vallëzon dhe fluturon vetëm lart
Lirohet i akuzuari për krime luftë në Kosovë, ministri Jevtiç përshëndet lirimin e tij
TË FUNDIT