Lajmet
Jevtiq: Incidentet e fundit në Kosovë, shqetësuese
PDK: Strategjia për zhvillim ekonomik e papranueshme dhe joprofesionale
Moti për këtë javë në Kosovë
Tragjedi në familje, 41 vjeçari plagos rëndë bashkëshorten e më pas vret veten
Jahjaga nuk lëshon pe me diplomatë
Shtyhet afati për dorëzimin e kuponëve fiskal
KEK-u dhe KESCO-ja kërkojnë shtrenjtim të energjisë për rreth 15 për qind
Bajram Gecaj i ka dy fjalë edhe me AAK-në!
Lista e Kandidatëve për Dekanë në Universitetin e Prishtinës!
Veteranët sot në protestë
Flasin dy xhihadistët kosovarë: Ja çfarë bëmë në Siri (VIDEO)
Këshilli i Evropës flet për MSA-në në shkurt (Video)
AAK: LDK s’mund të na marrë degë, po blen argatë
The Daily Beats për Thaçin: Ekipi i kandidatit për President të SHBA’ve, takohet me një të dyshuar për trafikim organesh!
Edhe dy deputetë thonë se nuk do ta votojnë Thaçin për President (Video)
Në veri, më pak incidente ndëretnike
Alban Imeri, kandidat për postin që ndan pasaporta zvicerane
Hoxhaj: Serbia të ndërpresë taktikat ‘terroriste’ kundër pavarësisë së Kosovës
Asllanaj: LDK e ka Kryeministrin, s’ka arsye të jetë kundër Thaçit President
Çmenduria e Tomislav Nikolić-it: Kosova u krijua si produkt i terrorizmit!
Arrestohet i dyshuari për vrasjen e Egzon Mazrekut
Haradinaj: Eksplozivi nuk e ndalon orientimin perëndimor të Kosovës
Dy të vdekur nga një aksident në Qyshk të Pejës
Kapen në Fushë Kosovë 2 persona me mbi 12 kg eksploziv
Zgjedhja e Thaçit president, implikon ndryshime në Qeveri (Video)
Paskal Milo: Edhe Ermira Mehmeti mundte me e shty kthimin në Shkup (Video)
15 Nëndegë të LDK-së në Gjakovë rrebelohen kundër Degës dhe Zgjedhjes së Thaçit President!
KiE, deshmi se nderkombëtaret po e braktisin Kosovën (Video)
Thaçi takohet me John Kerry!
Politika në favor të bizneseve të mëdha
AAK: Qeveria me AAK-ë, pjesë e luftës speciale, s’hyjmë në Qeveri, me shpifësit
Aeroplani rus shkel hapësirën ajrore turke
Inaugurohet Hidrocentralit “Albaniku III”
Kush është snajperi misterioz që po tmerron krerët e ISIS-it?!
Në Suedi, persona të maskuar sulmojnë me shkopinj emigrantët (Video)
Dy jetimë nga Podujeva në mëshirën e hallës së tyre, kërkojnë ndihmë për një shtëpi (Video)
Fëmijët që bien në gjumë pa darkë e shkojnë në shkollë pa mëngjes (Video)
Xhandarmëria serbe hynë në teritoin e Kosovës sin ë bahshqe të babës
Mustafa, “pishman” për deklaratën e tij për vizat  / VIDEO
Franca paralajmëron njohjen e pavarësisë së Palestinës
Durrës, plagoset me armë 31- vjeçari
Ardit Ferizi rrezikon të dënohet me 35 vjet burg
Qeriqi thotë se s’mund të garantojë nëse protesta e së hënës do të jetë paqësore
Thaçi i iki Speciales, Uashingtoni po e mbështetë për President
Përkujtohet sot 26 vjetori i “Masakrës së Malishevës”
Xhavit Haliti, mediat ma keqinterpretuan deklaratën time ndaj Sali Berishës!
Veteranët  protestojnë të hënën
Veseli: Remit t’i merret mandati i deputetit
Xhandarmëria serbe sërish në brendi të Kosovës
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari