Ekonomi
KEK-u sqarohet rreth shpimeve në fshatin Kuzmin
Senati miraton paketën e ndihmës ekonomike prej afro 500 miliardë dollarësh
Kurti: Krizat janë sfida me shumë vështirësi, s’do t’më ndalë ta përmbushim detyrën për rimëkëmbjen e ekonomisë
Rama: Kemi gati amnistinë fiskale. Përfitojnë të gjthë, përjashtohen nga politikanët deri tek…
Rama jep lajmin e madh për bizneset: Është gati… (Video)
Coronavirusi ‘prek’ ATK-në, 13.6 milionë euro më pak të hyra sesa plani
“Jemi para një krize të thellë ekonomike”- Sejamini debaton me Ikonomin
Zeka: Sipas një hulumtimi 91% e bizneseve raportojnë rënie të shitjes deri në 100%
Si të shpëtohet biznesi/ Sugjerimet e këshillit të investimeve për qeverinë dhe pushtetin lokal
Një muaj paraburgim për zyrtarin e ATK-së që dyshohet se mori 100 euro dhe një tavolinë me karrige nga një zdrukthtar
Anketa e Këshillit të Investimeve, 49.9% e bizneseve të mbyllura
Njoftim për tatimpagues- Certifikata e të punësuarit, shkarkohet përmes Sistemit Elektronik EDI
Bislimi: Kosova ka 320 mijë të punësuar, nga pandemia nuk janë prekur më shumë se 100 mijë (Live)
Raporti tronditës i FMN: Europa do të ketë krizën më të thellë nga viti 1930, përfitojnë vendet aziatike
Lushi: Ekonomisë së Kosovës i duhet një pako emergjente me më së paku 500mln euro për ta mbijetuar kolapsin
LDK-ja nuk e përkrah pakon 320 milionëshe të propozuar nga PDK-ja
OAK kërkon zgjidhje për lëvizjet e të punësuarve
ATK tregon mënyrën e aplikimit për përfitim nga Pakoja Fiskale Emergjente
Hoti flet si Kryeministër në ardhje, akuzon Kurtin se propozoi masa gjysmake ndaj COVID-19
Ndërtimi i hidrocentraleve është pezulluar derisa të zgjatë pandemia
Hamza: Pako e PDK-së parasheh 72 milionë euro si ndihmesë ekonomike
Bordi i Telekomit sqaron opinionin, nuk përmend se ka pasur në agjendë shkarkime
Hajdari: Shkarkimet në Postë ndodhën pasi ndërmarrja u degradua
Kusari-Lila s’është e befasuar me aktakuzën: Faktet dhe të vërtetat do t’i themi në Gjykatë
Ekonomia do t’i mbijetojë koronavirusit, por
Për shkak të koronavirusit, për një ditë Trusti ka humbur 12.8 milionë euro në investim
Oda Ekonomike e Kosovës dhe ajo Amerikane kundër vendimit të Qeverisë për favorizimin e Telekomit
Hapet llogari e dedikuar për fondet për menaxhimin e situatës së pandemisë
Veseli: Do të thërrasim seancë të jashtëzakonshme për të marrë masa ligjore që ndihmojnë punëtorët dhe bizneset
Guvernatori Mehmeti prezantoi masat e BQK-së për tejkalimin me më pak dëme në ekonomi nga pandemia Covid 19
KDI: Kundër vazhdimit të praktikave të kapjes së shtetit
Rrezik për “pandemi ekonomike”, pas tejkalimit të COVID-19
Reagon Bordi i Drejtorëve të Postës: U zgjodhëm me mbikëqyrjen e britanikëve, me Qeverinë shihemi në Gjykatë
Haziri e falënderon kompaninë AR Katana për kontigjentin e katërt të ndihmave kundër Covid-19
Pezullimi i qirave/ Hyn në fuqi akti i paralajmëruar nga Rama
Qeveria emëron bordet e përkohshme në tri ndërmarrje publike, ndan shtesa për pagat e mësuesve
Cilat biznese po përfitojnë nga kriza e Koronavirus?
Kreshnik Ahmeti: Serbia po vazhdon me bllokimin e kamionëve tregtarë të cilët vijnë nga Kosova
Ambasadori italian mirëpret heqjen e taksës: Dialogu duhet të fillojë sa më shpejt
Hoxhaj: Reciprociteti gjysmak dhe fiktiv i bën dëm Kosovës dhe Serbinë e bën të duket viktimë
Klubi i Prodhuesve mbështet vendimin e qeverisë për reciprocitet me Serbinë
Borrell i lumtur për heqjen e plotë të tarifës nga qeveria e Kosovës
Kurti: Po e fillojmë zbatimin gradual të reciprocitetit si zëvendësim për tarifën
Syla: I papranueshëm anashkalimi i luftëtarëve të papunë nga pakoja qeveritare, propozoj 100 euro në muaj shtesë
KEK në mesin e institucioneve që janë në ballë të përpjekjeve në kohën e gjendjes emergjente për shkak të përhapjes së virusit Korona
Qeveria miraton Pakon Emergjente Fiskale, ja të gjithë përfituesit
Covid-19, nënshkruhet kontrata për ndihmën 5 milionëshe nga BE-ja për Kosovën
OAK: Urgjent të ndahen mjetet për punëtorët e sektorit privat
120 mijë punëtorë rrezikojnë të mos marrin paga, ose t’i marrin ato të përgjysmuara
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari