Birraria belge do të paguajë pushimet në Belgjikë, atyre që duan të shëtisin dhe pinë birra (Video)

21.04.2019 19:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Birraria belge do të paguajë pushimet në Belgjikë, atyre që duan të shëtisin dhe pinë birra (Video)

Kompania e famshme e birrës në Belgjikë, do të paguajë pushimin, vetëm për të pirë birra dhe shëtitur në qetësi.

Hoegaarden është birraria belge, nga qyteti me të njëjtin emër, ku edhe do t’i pranon të gjithë ata që duan të shkojnë për vizitë, transmeton Telegrafi.

“Do të ju paguajmë 1,445 dollarë, vetëm që të vini dhe të shijoni birrën tonë. Të largoheni nga pushimet e zakonshme dhe të zhurmshme, për të qëndruar në fshatin e qetë, natyrën e begatë, ecjen nëpër rrugë me kalldrëm, nën qiellin e pastër dhe sigurisht të shijoni birrën tonë” thuhet në komunikatë.

Të gjithë ata që duan, duhet të konkurrojnë nëpërmjet ueb-faqes së kompanisë, ndërsa katër fitues, bashkë me shoqërinë e tyre, do të dërgohen në Hoegaarden.

Atyre do iu paguhet udhëtimi me aeroplan dhe akomodimi, ndërsa do t’ju ofrohen edhe 1,445 dollarë, shifër e njëjtë me vitin kur u themelua birraria.

Me anë të këtyre pushimeve, ata duan të tregojnë mënyrën e vërtetë të shijimit të birrës, gjatë shëtitjeve dhe kryesisht në qetësi. Për dallim prej përdorimit të zakonshëm, para televizionit, apo në kafene dhe klube natë.

Vetëm katër prej konkurrentëve do të jenë fitues, që do të pushojnë prej 11 deri më 15 maj, me shpenzime të mbuluara dhe shpërblim të kënaqshëm. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)