Berlusconi ngacmon gazetaren e BBC-së, shkak shtrëngimi “i fortë” i dorës (Video)

20.02.2018 22:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Berlusconi ngacmon gazetaren e BBC-së, shkak shtrëngimi “i fortë” i dorës (Video)

Ish kryeministri italian Silvio Berluskoni i tha një gazetareje të BBC se shtrëngimi i saj i dorës ishte aq i fortë sa “askush nuk do të martohet me të”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vërejtja ishte kapur nga kamera pasi gazetarja Sofia Bettiza shkoi për t’i thënë lamtumirë pas një interviste.

Videoja, e postuar në faqen e internetit të BBC News, tregon 81-vjeçarin duke i thënë asaj: “Mos e shtrëngoni dorën kështu”.

Ai pastaj e paralajmëron atë që “të jetë i kujdesshme”, duke iu referuar asaj që është e pamartuar.

E gjitha kishte filluar kur gazetarja Bettiza i kishte thënë në italisht: “Faleminderit, lamtumirë”, ndërsa ajo i tund dorën pas një interviste.

Berlusconi pastaj është kthyer kah ajo dhe i thotë: “Mos e shtrëngoni dorën kështu, është shumë e fortë”.

Ajo e pyet: “A ishte shumë e fortë?”

Berlusconi vazhdoi: “Përndryshe burrat do të mendojnë se do të më rrahësh, kështu nuk do të martohen me ju. A jeni e martuar? E shihni? Bëj kujdes”.

Bettiza pastaj ia kthen: “Por unë mendova se ishte një gjë e mirë që të kesh një shtrëngim duarsh të fortë?” /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Google dhe Orange do të ndërtojnë një kabull optik nënujor Francë-SHBA me kapacitet mbi 30 terabit

Google dhe Orange do të ndërtojnë një kabull optik nënujor Francë-SHBA me kapacitet mbi 30 terabit

Zvicra mposht Islandën, asistim fantastik nga Xhaka

Zvicra mposht Islandën, asistim fantastik nga Xhaka

Brenda bazës kineze që simulon ambientin e planetit Mars (Video)

Brenda bazës kineze që simulon ambientin e planetit Mars (Video)

Përse është aq e vështirë të humbim peshën?

Përse është aq e vështirë të humbim peshën?

Anglia i hakmerret Spanjës, shkëlqen Sterling në ndeshjen që u shënuan pesë gola

Anglia i hakmerret Spanjës, shkëlqen Sterling në ndeshjen që u shënuan pesë gola

Notat e lojtarëve: Islanda 1-2 Zvicra, Xhaka lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve: Islanda 1-2 Zvicra, Xhaka lojtar i ndeshjes

iOS 12 është instaluar në gjysmën e iPhone dhe iPad në përdorim

iOS 12 është instaluar në gjysmën e iPhone dhe iPad në përdorim

Shqeu perdet e dushit, macja e etur donte të pinte ujë (Video)

Shqeu perdet e dushit, macja e etur donte të pinte ujë (Video)

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Rrëzimi i aeroplanit apo një sulm terrorist? Asnjëra prej tyre – ka diçka tjetër nga e cila më së shumti frikësohen stjuardesat!

Rrëzimi i aeroplanit apo një sulm terrorist? Asnjëra prej tyre – ka diçka tjetër nga e cila më së shumti frikësohen stjuardesat!

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm