Bayern-Sevilla, formacionet

11.04.2018 17:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bayern-Sevilla, formacionet

Bayern Munchen pret sot në Allianz Arena Sevillën, në kuadër të ndeshjes kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Të parën në Ramon Sanches Pisuan e fituan bavarezët, 1:2, ndërkaq sonte mbetet të shihet nëse skuadra e Vincenzo Montellës ka një përgjigje ashtu sikur që pati Roma mbrëmë ndaj Barcelonës.

Më poshtë mund t’i shihni formacionet e mundshme në këtë ndeshje:

Bayern: Ulreich; Kimmich, Hummels, Boateng, Bernat; Martínez, Thiago, James; Ribéry, Müller, Lewandowski.

Sevilla: Soria; Navas, Mercado, Lenglet, Escudero; N’Zonzi, Banega, Vázquez; Sarabia, Sandro, Muriel.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
“Panairi i Gjilanit 2018”
artikull i sponzorizuar


Mendes dhe Raiola, sa fitojnë 10 agjentët më të famshëm të sportistëve

Mendes dhe Raiola, sa fitojnë 10 agjentët më të famshëm të sportistëve

Analiza e kontracepsionit global, malazezët përdorin fare pak prezervativë – të dhëna edhe për vendet tjera

Analiza e kontracepsionit global, malazezët përdorin fare pak prezervativë – të dhëna edhe për vendet tjera

Afër këtij personi e ndjen vetën të kompletuar Morena

Afër këtij personi e ndjen vetën të kompletuar Morena

Erdogan thotë se ndaj Ozilit kishte standarde të dyfishta

Erdogan thotë se ndaj Ozilit kishte standarde të dyfishta

Rita Ora pjesë e darkës së Bebe Rexhës, por jo edhe Dua Lipa

Rita Ora pjesë e darkës së Bebe Rexhës, por jo edhe Dua Lipa

Liga Ballkanike pëson rënie drastike – Vetëm gjashtë skuadra pjesëmarrëse, tri prej tyre shqiptare

Liga Ballkanike pëson rënie drastike – Vetëm gjashtë skuadra pjesëmarrëse, tri prej tyre shqiptare

Abramovich mendon shitjen e Chelseat, por refuzohet oferta prej 2.3 miliardë euro

Abramovich mendon shitjen e Chelseat, por refuzohet oferta prej 2.3 miliardë euro

Një biçikletë që mund ta përdorni edhe në ujë (Video)

Një biçikletë që mund ta përdorni edhe në ujë (Video)

Situata e Fabinhos nuk është e komplikuar – këmbëngul Klopp

Situata e Fabinhos nuk është e komplikuar – këmbëngul Klopp

Bayerni barazon në derbin e Bavarisë me Augsburgun

Bayerni barazon në derbin e Bavarisë me Augsburgun

Interi arrin fitoren e dytë me radhë në kampionat, mposht Fiorentinën në Meaza

Interi arrin fitoren e dytë me radhë në kampionat, mposht Fiorentinën në Meaza

Përballja e pazakontë mes grerëzës dhe shpezës 50 herë më të madhe (Foto)

Përballja e pazakontë mes grerëzës dhe shpezës 50 herë më të madhe (Foto)

Derby County i Frank Lampardit e eliminon Unitedin nga Kupa EFL

Derby County i Frank Lampardit e eliminon Unitedin nga Kupa EFL

I riu bllokon rrugën me motoçikletë, që të kalojë lirshëm rrugën gruaja e moshuar (Video)

I riu bllokon rrugën me motoçikletë, që të kalojë lirshëm rrugën gruaja e moshuar (Video)

Notat e lojtarëve, Inter 2-1 Sampdoria: Një mbrojtës nderon vendasit

Notat e lojtarëve, Inter 2-1 Sampdoria: Një mbrojtës nderon vendasit

Spalletti: Ishte penallti, Interi e meritoi fitoren

Spalletti: Ishte penallti, Interi e meritoi fitoren