Bahtiri nderon me mirënjohje deçanasin që deshi t’ia dhurojë veshkën e tij 19 vjeçares

13.01.2021 14:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bahtiri nderon me mirënjohje deçanasin që deshi t’ia dhurojë veshkën e tij 19 vjeçares

Kryetari i komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri, ka pritur në takim Valmir Aliçkajn, djaloshin që deshti t’ia dhurojë vullnetarisht veshkën e tij vajzës tashmë të ndjerë Nazlije Sherifi.

Bahtiri tha se deçanasi meriton respektin më të madh për gjestin e tij, duke falënderuar kështu edhe të gjithë qytetarët për ndihmën financiare të dhënë për 19 vjeçaren.

Kreu i Mitrovicës e ka nderuar me mirënjohje Valin, që shprehu gatishmërinë për humanitetin e tij.

Në takim ishte i pranishëm edhe vëllau i të ndjerës Nazlije Sherifi, Iliri.

“Kryetari Bahtiri nderon me mirënjohje djaloshin nga Deçani që shprehi vullnetin për t’ ia dhuruar veshkën tashmë të ndjerës Nazlije Sherifit. Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka pritur në takim djaloshin nga Deçani, Val Deçani, i cili para disa javësh ka bërë një veprim tejet njerëzor duke ardhur nga mërgimi për të dhuruar veshkën e tij për vajzën mitrovicase 19 vjeçare, Nazlije Sherifi, e cila vuante nga një sëmundje e rëndë, ku fatkeqësisht nuk arriti të priste transplantin e veshkës dhe ndërroi jetë ditë më parë”.

“Në këtë takim ishte i pranishëm edhe vëllau i të ndjerës Nazlijes, Iliri Sherifi, me ç’ rast kryetari Bahtiri ka potencuar se Vali meriton respektin më të madh për gjestin e tij human që ai ka shprehur, dhe njëkohësisht ka falënderuar gjithë qytetarët tjerë të cilët kanë kontribuar me mjete financiare për të mundësuar shërimin e vajzës mitrovicase, e cila fatkeqësisht nuk arriti t’i mbijetoj sëmundjes”.

“Në fund të këtij takimi, kryetari Bahtiri ka nderuar me mirënjohje djaloshin nga Deçani, për vullnetin dhe gatishmërinë e tij për t’ia dhuruar veshkën tashmë të ndjerës Nazlije Sherifit, ku vdekja e saj ka prekur zemrat e të gjithë qytetarëve”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bahtiri nderon me mirënjohje deçanasin që deshi t’ia dhurojë veshkën e tij 19 vjeçares

Bahtiri nderon me mirënjohje deçanasin që deshi t’ia dhurojë veshkën e tij 19 vjeçares

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

Muharrem Nitaj emërohet ministër në detyrë, pas dorëheqjes së Blerim Kuçit

Muharrem Nitaj emërohet ministër në detyrë, pas dorëheqjes së Blerim Kuçit

IPK fillon hetimet ndaj zyrtarëve policorë, që pretendohet se kanë ushtruar dhunë ndaj aktivistëve të PSD-së

IPK fillon hetimet ndaj zyrtarëve policorë, që pretendohet se kanë ushtruar dhunë ndaj aktivistëve të PSD-së

Haradinaj thotë se nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë prapë në zgjedhje

Haradinaj thotë se nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë prapë në zgjedhje

Daka takon kryesuesin e KGJK-së, flasin për verifikimin e kandidatëve të subjekteve politike

Daka takon kryesuesin e KGJK-së, flasin për verifikimin e kandidatëve të subjekteve politike

Veliu: Ende nuk është zgjedhur drejtori i policisë, procesi vazhdon

Veliu: Ende nuk është zgjedhur drejtori i policisë, procesi vazhdon

Niveli i ujit në liqenet e Badocit dhe Batllavës rritet për 3 metra pas reshjeve

Niveli i ujit në liqenet e Badocit dhe Batllavës rritet për 3 metra pas reshjeve

Kurti pas situatës nga vërshimet: Shiu ka nxjerrë në pah dështimet e keqqeverisjes 20 vjeçare

Kurti pas situatës nga vërshimet: Shiu ka nxjerrë në pah dështimet e keqqeverisjes 20 vjeçare

Mustafa: Në shkurt përfundojnë të gjitha subvencionet e dyfishta për bujqit kosovarë

Mustafa: Në shkurt përfundojnë të gjitha subvencionet e dyfishta për bujqit kosovarë

Osmani takohet me përfaqësuesit politikë të Belgjikës, u diskutua për liberalizimin e vizave

Osmani takohet me përfaqësuesit politikë të Belgjikës, u diskutua për liberalizimin e vizave

Hoxhaj fton bashkatdhetarët të regjistrohen për të votuar: PDK ka plan konkret për diasporën

Hoxhaj fton bashkatdhetarët të regjistrohen për të votuar: PDK ka plan konkret për diasporën

Osmani pritet nga Lajçak, flasin edhe për procesin e dialogut Kosovë-Serbi

Osmani pritet nga Lajçak, flasin edhe për procesin e dialogut Kosovë-Serbi

‘’Keni bërë vjedhje industriale’’, ‘’Kjo është gjuhë e rrugëve’’ – procesi zgjedhor përplas ashpër Pecin dhe Fetahun e PDK-së (VIDEO)

‘’Keni bërë vjedhje industriale’’, ‘’Kjo është gjuhë e rrugëve’’ – procesi zgjedhor përplas ashpër Pecin dhe Fetahun e PDK-së (VIDEO)

Kelmendi pas aderimit në PDK: Nuk largohem kur vendi ka nevojë, sidomos në mungesë fizike të Veselit dhe Thaçit

Kelmendi pas aderimit në PDK: Nuk largohem kur vendi ka nevojë, sidomos në mungesë fizike të Veselit dhe Thaçit

Palmer: SHBA do të jetë partner i qeverisë së re të Kosovës

Palmer: SHBA do të jetë partner i qeverisë së re të Kosovës