Bahtiri akuzon nipin e Kadri Veselit se tentoi ta pengojë në hapjen e një shkolle në Mitrovicë

02.09.2019 14:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bahtiri akuzon nipin e Kadri Veselit se tentoi ta pengojë në hapjen e një shkolle në Mitrovicë

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka akuzuar djalin e vëllait të Kadri Veselit, Hylmi Veseli, se ka tentuar dhunshëm ta pengojë në hapjen e shkollës “Ismail Qemali” në Mitrovicë.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se veprimet banditeskte të këtij grupi të vogël të udhëhequr nga nipi i Kadri Veselit, u kundërshtuan fuqishëm nga prindërit e fëmijëve, të cilët në vend se ditën e parë ta prisnin me gëzim, u traumatizuan nga këtë bandit.

“Një grup i militantëve të PDK-së që është udhëhequr nga Hylmi Veseli, djali i vëllait të Kadri Veselit, kanë tentuar në mënyrë të dhunshme të më pengojnë në hapjen e shkollës, por që nuk i’a kanë arritur. Veselët nuk mund të më ndalin dot, ashtu siç nuk kanë mundur asnjëherë”, ka shkruar ai.

Bahtiri thotë se PDK-ja e ka përjetuar rëndë aderimin e tij dhe degës së AKR-së në Lëvizjen Vetëvendosje, por sipas tij, askush në botë nuk mund t’ia diktoj punën e tij dhe ta frikësoj.

“Unë do ta vazhdoj rrugën time, pa pavarësisht sfidave që më dalin. Uraganin e fitores së 6 tetorit dhe bërjen e Albin Kurtit kryeministër nuk mund ta ndalë askush, sepse qytetarët e kanë kuptuar se vetëm ai mund ta ndalë krimin dhe korrupsionin”, ka shkruar ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Covid-19, pezullohen seancat gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Covid-19, pezullohen seancat gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Përfundon intervistimi i presidentit Thaçit nga Dhomat e Specializuara

Përfundon intervistimi i presidentit Thaçit nga Dhomat e Specializuara

​Tahiri: Tani shumica absolute e qytetarëve po mbajnë maskë

​Tahiri: Tani shumica absolute e qytetarëve po mbajnë maskë

Akuzat e PD, reagon Instituti i Shëndetit Publik: Mos bëni politikë me koronavirusin

Akuzat e PD, reagon Instituti i Shëndetit Publik: Mos bëni politikë me koronavirusin

Ahmeti: Kemi marr leje për importin e testeve serologjike

Ahmeti: Kemi marr leje për importin e testeve serologjike

Macron: Maska e detyrueshme në vendet e mbyllura publike

Macron: Maska e detyrueshme në vendet e mbyllura publike

Irani ekzekuton spiunin e CIA-s

Irani ekzekuton spiunin e CIA-s

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mban mbledhjen e radhës, këto janë vendimet

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mban mbledhjen e radhës, këto janë vendimet

​Shënohet viktima e parë me Covid-19 në Drenas

​Shënohet viktima e parë me Covid-19 në Drenas

​Zemaj bisedon për Covid-19 me përfaqësuesit e OBSh-së

​Zemaj bisedon për Covid-19 me përfaqësuesit e OBSh-së

​Gjermania me projekt 200 mijë eurosh për menaxhimin e koronavirusit në Kosovë

​Gjermania me projekt 200 mijë eurosh për menaxhimin e koronavirusit në Kosovë

​Shumica e qytetarëve në Malishevë po i bartin maskat

​Shumica e qytetarëve në Malishevë po i bartin maskat

84 zyrtarë policorë ende të infektuar me COVID-19

84 zyrtarë policorë ende të infektuar me COVID-19

Reagon u.d.së kryeshefit ekzekutiv në KEK: pa panik nga 4mijë punetorë vetëm 26-janë të infektuar

Reagon u.d.së kryeshefit ekzekutiv në KEK: pa panik nga 4mijë punetorë vetëm 26-janë të infektuar

Maska do të bëhet e detyrueshme edhe në Shqipëri

Maska do të bëhet e detyrueshme edhe në Shqipëri