Babai i James Rodriguez: Napoli është skuadra e duhur për djalin tim

30.06.2019 07:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Babai i James Rodriguez: Napoli është skuadra e duhur për djalin tim

James Rodriguez po largohet nga Real Madridi për t’u transferuar në Serie A në këtë afat kalimtar, kështu ka bërë të ditur babai i lojtarit.

Kolumbiani do të largohet në këtë verë nga Los Blancos, pas dy sezoneve të kaluara si i huazuar te Bayern Munichu.

Carlo Ancelotti, i cili aktualisht e drejton Napolin, është duke tentuar që ta transferojë 27-vjeçarin që nuk po dëshirohet më në Santiago Bernabeu.

James Rodriguez (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Babai i James, Wilson, ka konfirmuar se djali i tij është duke u lidhur me një ribashkim me ish-trajnerin e tij, por që ende nuk ka asgjë konkrete.

“Mendoj se një aventurë e re është ajo se çfarë ai (James Rodriguez) ka nevojë. Napoli është opsioni më i mirë për të”, ka thënë babai i lojtarit në një intervistë për CalcioNapoli.

“Në mes tij dhe Ancelottit është një respekt i madh. James i është falënderues Carlos për atë se çfarë ka bërë, ai e di se mund të nxjerrë më të mirën nga ai”.

“Trajneri gjithmonë ka qenë i kënaqur me paraqitjet e tij. Ka shumë spekulime rreth këtij transferimi, por unë mendoj se atij i duhet një sfidë e re”, ka shtuar më tej Wilson Rodriguez.

Bayern Munichu e kishte opsionin që ta blinte kolumbianin, mirëpo ka hequr dorë qysh para përfundimit të sezonit që lamë pas. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)