Arrestohet profesori rus, në çantë i gjenden dy duar të prera që përkisnin studentes së tij

10.11.2019 13:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arrestohet profesori rus, në çantë i gjenden dy duar të prera që përkisnin studentes së tij

Oleg Sokolog është historiani i ushtrisë ruse, që është arrestuar nënë dyshimin për vrasje, ndërsa në momentin e ndalimit i janë gjetur edhe dy duar të prera në çantë.

Më vonë, në banesën e profesorit në Shën Petërsburg, u gjet edhe një trup i gjakosur, me kokë të prerë, transmeton Telegrafi.Viktima është identifikuar si Anastasia Yeschenko, që ishte studente e këtij profesori.

Sokolov dhe Yaschenko gjatë një ahengu

Me 63-vjeçarin, ajo kishte qenë në lidhje për një kohë, derisa ai e “mbyti aksidentalisht”, pas një argumenti, thuhet në raportin policor, bazuar në të dhënat e profesorit.

Atë e kanë nxjerrë nga lumi, në orët e hershme të mëngjesit, ndërsa në çantë i gjetën dy duart e studentes të prera deri në bërryla, si dhe një armë.

Meqenëse vuante nga hipotermia, atë e kanë dërguar në spital, ndërsa ende nuk dihet se kur do të del para drejtësisë.

Historiani ishte një profesor i shquar në Universitetin e Shën Petërsburgut, ndërsa ishte ekspert i njohjes së betejave që kreu perandori francez, Napoleon Bonaparta. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qeveria sot vendos hapjen e kufirit me Shqipërinë

Qeveria sot vendos hapjen e kufirit me Shqipërinë

1400 kosovarë u riatdhesuan nga Gjermania që nga fillimi i pandemisë

1400 kosovarë u riatdhesuan nga Gjermania që nga fillimi i pandemisë

GAP: Mbi 37 mijë punëkërkues në katërt muajt e parë të 2020

GAP: Mbi 37 mijë punëkërkues në katërt muajt e parë të 2020

EPIK: Qeveria pa adresë politike dhe institucionale për procesin e integrimit Evropian

EPIK: Qeveria pa adresë politike dhe institucionale për procesin e integrimit Evropian

Zeka kërkon të zbatohet Pakoja Emergjente, rimëkëmbja ekonomike më 2021

Zeka kërkon të zbatohet Pakoja Emergjente, rimëkëmbja ekonomike më 2021

Edhe 36 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, tetë të shëruar

Edhe 36 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, tetë të shëruar

Vdes një person në Infektivë nga koronavirusi, çon numrin në 31

Vdes një person në Infektivë nga koronavirusi, çon numrin në 31

SHBA-ja nis ndihmën për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit

SHBA-ja nis ndihmën për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit

Mali i Zi kërcënon Serbinë me mekanizma të NATO-s, Daçiq: Thirreni edhe UÇK-në

Mali i Zi kërcënon Serbinë me mekanizma të NATO-s, Daçiq: Thirreni edhe UÇK-në

Lajmet e rreme vështirësojnë betejën kundër COVID-19

Lajmet e rreme vështirësojnë betejën kundër COVID-19

Vuçiq: Do të luftojmë për Kosovën…

Vuçiq: Do të luftojmë për Kosovën…

Pamje shokuese/ Manifestimet në SHBA, një burrë i kërcënon protestuesit me sharrë elektrike

Pamje shokuese/ Manifestimet në SHBA, një burrë i kërcënon protestuesit me sharrë elektrike

Veseli: Sot u largua vendimi mashtrues i reciprocitetit, kurth i ngritur nga Kurti

Veseli: Sot u largua vendimi mashtrues i reciprocitetit, kurth i ngritur nga Kurti

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Vuçiq reagon pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin

Vuçiq reagon pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin

Qeveria Hoti heq reciprocitetin me Serbinë

Qeveria Hoti heq reciprocitetin me Serbinë