Ambasador Nder për Paqen Botërore nga Gjeneva, Tahir Shabani u takuan me Drejtori i Arkivit

23.09.2019 17:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ambasador Nder për Paqen Botërore nga Gjeneva, Tahir Shabani u takuan me Drejtori i Arkivit

Ambasador Nder për Paqen Botërore nga Gjeneva z. Tahir Shabani i shoqëruar nga kryetari
Federatës së Notit të Kosovës z. Imer Rama. Vizituan Arkivin Komunal të Prishtinës u priten nga Drejtori i Arkivit z. Abaz Makolli me stafin e tij. Z. Tahir Shabani Arkivit Komunal të Prishtinës i dhuroi një sasi te materialit arkivor te sjellur nga Franca. Drejtori i këtij Arkivi e falënderoi Ambasadorin për materialin e dorëzuar duke konstatuar se Arkivi i Prishtinës po pasurohet me ketë material tepër te çmuar për ne nga aktivitete mbi decenie në favor të Institucioneve dhe popullit të Kosovës.

Dhe në fund të takimit z. Tahir Shabani i beri Ftese zyrtare Drejtorit te Arkivit qe së bashku me Drejtoreshën e kulturës znj. Blerta Basholi ne muajin nëntor, me agjenda protokollare për vizite në Arkivat e Francës dhe Zvicrës. Me qellim të shkëmbimit të përvojave profesionale dhe mundësive për të arritur Memorandum të Mirëkuptimit dhe bashkëpunimit në favor të arkivit të Prishtinës dhe Kosovës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Raportohet për zhdukjen e një vajzë në Kryeqytet

Raportohet për zhdukjen e një vajzë në Kryeqytet

Mitrovicasja Hanife Osmani, e vetmja e përzgjedhur në programin IVLP, të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

Mitrovicasja Hanife Osmani, e vetmja e përzgjedhur në programin IVLP, të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

As një investim në lagje, sipas banorëve Komuna e Prishtinës është fajtore

As një investim në lagje, sipas banorëve Komuna e Prishtinës është fajtore

Për siguri më të mirë në komunitet mundësohet vetëm nga bashkëpunimi qytetarë-polici

Për siguri më të mirë në komunitet mundësohet vetëm nga bashkëpunimi qytetarë-polici

Përkujtohet veprimtari Nazmi Llapashtica!

Përkujtohet veprimtari Nazmi Llapashtica!

Ambasador Nder për Paqen Botërore nga Gjeneva, Tahir Shabani u takuan me Drejtori i Arkivit

Ambasador Nder për Paqen Botërore nga Gjeneva, Tahir Shabani u takuan me Drejtori i Arkivit

Ismajli: Reshjet dhe erërat e fuqishme gjatë ditës së djeshme me dëme materiale, por jashtë rrezikut për jetën e qytetarëve

Ismajli: Reshjet dhe erërat e fuqishme gjatë ditës së djeshme me dëme materiale, por jashtë rrezikut për jetën e qytetarëve

Temperatura përvëluese në Kosovë, të enjten 34 gradë Celsius

Temperatura përvëluese në Kosovë, të enjten 34 gradë Celsius

TËRMKOLLI: ISA MUSTAFA KA QËNDRUAR TEPËR SI KRYETAR I LDK-SË

TËRMKOLLI: ISA MUSTAFA KA QËNDRUAR TEPËR SI KRYETAR I LDK-SË

Te Dheu i Bardhë kolona deri në 120 metra, pritjet deri në një orë

Te Dheu i Bardhë kolona deri në 120 metra, pritjet deri në një orë

SHBA ua shton presionin Serbisë për zgjidhjen e rastit të Vëllezërve Bytyqi

SHBA ua shton presionin Serbisë për zgjidhjen e rastit të Vëllezërve Bytyqi

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

ZGJEDHET KRYETARI I LDK-SË NË SUHAREKË

ZGJEDHET KRYETARI I LDK-SË NË SUHAREKË

Haziri me bashkëpunëtorë viziton shkollën “Don Bosko”

Haziri me bashkëpunëtorë viziton shkollën “Don Bosko”

Sot më 10 Mars 2019, e ka ditëlindjen Hydajet HYSENI!

Sot më 10 Mars 2019, e ka ditëlindjen Hydajet HYSENI!

Përurohet objekti i ri i Policisë së Kosovës në Shtime

Përurohet objekti i ri i Policisë së Kosovës në Shtime