AAK ia mori Naim Bazajn PDK-së, tash partia e Kadri Veselit i “hakmerret” partisë së Haradinajt

28.07.2019 23:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
AAK ia mori Naim Bazajn PDK-së, tash partia e Kadri Veselit i “hakmerret” partisë së Haradinajt

Vetëm pak kohë pasi Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ia mori PDK-së, Naim Bazajn, ka ardhur kundërpërgjigja nga ana e partisë së Veselit, shkruan Gazeta Blic.Është Xhavit Haliti i PDK-së, ai i cili në fshatin e Ali Berishës së AAK-së, ka themeluar nëndegë.Lajmin e ka bërë publik vetë Haliti në një postim në faqen e Facebookut.

“Në kuadër të zgjerimit dhe shtrirjes së Degës së PDK-së në Pejë, sot themeluam Nëndegën në fshatin Qallapek, kryetar i së cilës u zgjodh Msc. i Shkencave Ekonomike, Shkodran Berisha. XHH”, ka shkruar nënkryetari i PDK-së, raporton Gazeta Blic.Ndërkohë, PDK e AAK deri tani ishin në bashkëqeverisje. Mirëpo, dorëheqja e befasishme e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, i ka dhënë fund partneritetit ndërmjet dy partive.Megjithatë, para dorëheqjes, ishte taksa ndaj produkteve serbe, që kishte krijuar hendek ndërmjet PDK-së e AAK-së.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nesër shënohet Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Viktimave të Holokaustit,   Presidenti Thaçi merr pjesë

Nesër shënohet Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Viktimave të Holokaustit, Presidenti Thaçi merr pjesë

A do të konstatohet sot që nuk ka kushte për marrëveshje mes LVV-së e LDK-së?

A do të konstatohet sot që nuk ka kushte për marrëveshje mes LVV-së e LDK-së?

Politikologu: Partia e Isa Mustafës, marrëveshjen e mundshme me LVV’në, e ka konvertuar në pazar politik

Politikologu: Partia e Isa Mustafës, marrëveshjen e mundshme me LVV’në, e ka konvertuar në pazar politik

Infektologët kosovarë apelojnë: Shteti ta shtojë kujdesin rreth coronavirusit

Infektologët kosovarë apelojnë: Shteti ta shtojë kujdesin rreth coronavirusit

Sulmoi policin në Lipjan, një serb i dehur arrestohet nga policia

Sulmoi policin në Lipjan, një serb i dehur arrestohet nga policia

Të anulohet projekti në Liqenin e Badovcit, nëse jo paralajmërohen protesta

Të anulohet projekti në Liqenin e Badovcit, nëse jo paralajmërohen protesta

Dyshohet se festoi Vitin e Ri me armë zjarri, u arrestua dje nga policia në Pejë

Dyshohet se festoi Vitin e Ri me armë zjarri, u arrestua dje nga policia në Pejë

Sipas PSD, marrëveshjet e arritura nga ky proces janë të dëmshme

Sipas PSD, marrëveshjet e arritura nga ky proces janë të dëmshme

Bashkimi i shëndetësisë me sportin dhe ndarja e MKRS-së, kundërshtohet

Bashkimi i shëndetësisë me sportin dhe ndarja e MKRS-së, kundërshtohet

Pse Trump po angazhohet kaq fort për Kosovën e Serbinë

Pse Trump po angazhohet kaq fort për Kosovën e Serbinë

Nuk do t’i mbani dot lotët, shpëtohet 2 vjeçarja pas 24 orësh. Nëna akoma brenda (FOTO)

Nuk do t’i mbani dot lotët, shpëtohet 2 vjeçarja pas 24 orësh. Nëna akoma brenda (FOTO)

Fatmir Sheholli ftohet nga Gjykata Speciale

Fatmir Sheholli ftohet nga Gjykata Speciale

Alon Ben-Meir: Serbia ta pranojë faktin që Kosova është e pavarur, e kjo ta heqë taksën

Alon Ben-Meir: Serbia ta pranojë faktin që Kosova është e pavarur, e kjo ta heqë taksën

Mosmarrëveshja Kosovë-Serbi gëzon vëmendje të nivelit të lartë amerikan

Mosmarrëveshja Kosovë-Serbi gëzon vëmendje të nivelit të lartë amerikan

Grenelli për AP-në: SHBA-ja do që Kosova e Serbia të fokusohen në ekonomi dhe vende të reja pune

Grenelli për AP-në: SHBA-ja do që Kosova e Serbia të fokusohen në ekonomi dhe vende të reja pune

2019: Janë regjistruar 10 mijë e 54 biznese, mbyllur 1 mijë e 774 biznese

2019: Janë regjistruar 10 mijë e 54 biznese, mbyllur 1 mijë e 774 biznese