A mund ta vëreni kafshën e fshehur në këtë imazh? Ndoshta ju duhet të tundni kokën për ta parë atë! (Foto)

11.01.2019 12:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A mund ta vëreni kafshën e fshehur në këtë imazh? Ndoshta ju duhet të tundni kokën për ta parë atë! (Foto)

Në pamje të parë duket të jetë vetëm një seri shiritash vertikalë të zezë dhe të bardhë.

Megjithatë, sipas mediave, përcjell Telegrafi, ky imazh është bërë viral, pasi njerëzit kanë parë një iluzion të fshehtë optik brenda.

Imazhi, i postuar në Twitter nga inxhinieria në Zelandën e Re, Dr. Michelle Dickinson të mërkurën, kërkon disa përpjekje.

Siç thuhet në përshkrim, për të parë kafshën, ju duhet tundur kokën “përpara dhe para” – dhe nëse nuk mundeni, mund të keni nevojë të largoheni edhe pak nga kompjuteri ose telefoni juaj.

“Ju mund të shihni këtë iluzion optik vetëm nëse tundni kokën tuaj (jam serioz)”, ka shkruar zonja Dickinson në internet.

Pra, a mund të shihni se cila kafshë fshihet prapa linjave? /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


A mund ta vëreni kafshën e fshehur në këtë imazh? Ndoshta ju duhet të tundni kokën për ta parë atë! (Foto)

A mund ta vëreni kafshën e fshehur në këtë imazh? Ndoshta ju duhet të tundni kokën për ta parë atë! (Foto)

Anderlechti vendos ta huazojë Abazajn

Anderlechti vendos ta huazojë Abazajn

Radeon VII është karta e parë grafike 7-nanometër e AMD

Radeon VII është karta e parë grafike 7-nanometër e AMD

Si të eliminoni venat me hudhra – Rezultat i shpejtë dhe do ju mahnisë

Si të eliminoni venat me hudhra – Rezultat i shpejtë dhe do ju mahnisë

Neymar e ka thirrur pesë herë Barcelonën për t’u rikthyer

Neymar e ka thirrur pesë herë Barcelonën për t’u rikthyer

Ka shumë borë në tokë? Majmunët në Japoni kanë gjetur një mënyrë kreative për të udhëtuar! (Video)

Ka shumë borë në tokë? Majmunët në Japoni kanë gjetur një mënyrë kreative për të udhëtuar! (Video)

Chelsea refuzon ofertën e Barcelonës me para dhe Malcom për Willianin 

Chelsea refuzon ofertën e Barcelonës me para dhe Malcom për Willianin 

Bora dhe akulli bllokojnë qytetin, banorët garojnë se kush po publikon pamjet “më të frikshme”! (Foto/Video)

Bora dhe akulli bllokojnë qytetin, banorët garojnë se kush po publikon pamjet “më të frikshme”! (Foto/Video)

Trepça përforcohet me amerikanin CJ Wilson

Trepça përforcohet me amerikanin CJ Wilson

Dëmton veshkat: Nuk duhet tepruar me suplemente të vitaminës C

Dëmton veshkat: Nuk duhet tepruar me suplemente të vitaminës C

Qyteti kinez me ‘varrezën për biçikleta’: Të braktisura edhe pse krejtësisht funksionale (Foto)

Qyteti kinez me ‘varrezën për biçikleta’: Të braktisura edhe pse krejtësisht funksionale (Foto)

Ushqimi i shëndetshëm – miku “më i madh i trurit”

Ushqimi i shëndetshëm – miku “më i madh i trurit”

Mourinho: Kthimi në Inter ose Real Madrid do të ishte një nder i madh

Mourinho: Kthimi në Inter ose Real Madrid do të ishte një nder i madh

Lg prezanton një monitor super të gjerë 49-inç

Lg prezanton një monitor super të gjerë 49-inç

Barcelona me ofertë për Willianin, Malcom plus para për ta transferuar brazilianin

Barcelona me ofertë për Willianin, Malcom plus para për ta transferuar brazilianin

Marotta: Tifozët duhet të jetë të qetë për Icardin

Marotta: Tifozët duhet të jetë të qetë për Icardin