92-vjeçari nga Nigeria ka 97 gra dhe 185 fëmijë

21.10.2016 11:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
92-vjeçari nga Nigeria ka 97 gra dhe 185 fëmijë

Ndërkohë që shumë nga ne janë në një luftë të vazhdueshme për të gjetur të paktën vetëm një person të duhur për ta dashur gjithë jetën, ekziston dikush në Nigeri me 97 partnere.

Mohammed Bello Abubakar, 92-vjeçar nga qyteza e Bidës në Nigeri, është martuar më shumë se me 100 femra në jetën e tij, gjë që ai e përshkruan si “thirrje hyjnore”.

Gjatë jetës së tij, Abubakar ka pasur 185 fëmijë, dhe 107 gra, nga 10 prej të cilave është divorcuar.

Abubakar është bërë një subjekt mediash për vite, por ai u kthye sërish në vëmendje pas zërave që qarkulluan për vdekjen e tij.

“Unë jam më i gjallë se kurrë, i lumtur e me shëndet të plotë” tha ai për gazetën Vanguard në Nigeri.

“Zërat për vdekjen time janë të pabaza, dhe janë zili ndaj asaj që Zoti ka bërë për mua dhe po vazhdon të bëjë. Ajo çfarë unë po bëj është hyjnore, dhe do vazhdoj ta bëj deri në fund”.

Autoritetet lokale islamike në Nigeri kanë qenë në konflikt me të prej kohësh, pasi e shohin si shkelje të rregullave morale.

Lidhjet poligame nuk janë të njohura në ligjin Nigerian. Në vitin 2008, gjykata nigeriane urdhëroi Abubakar të divorcohej nga 82 prej 86 grave të tij brenda 48 orëve ose të largohej nga vendi. Por ai refuzoi madje tha se nuk do donte që asnjë mashkull tjetër të ndiqte hapat e tij.

“Kam arritur t’i përballoj të gjitha gratë vetëm falë ndihmës së Zotit,” thotë Abubakar.

“Një burrë me 10 gra do të vdiste, kurse unë falë fuqisë së Allahut mbaj në kontroll 86”.

Ai pretendon se gratë e pëlqejnë atë sepse kishte një reputacion për aftësi për të shëruar të sëmurët. Gratë e tij, disa nga të cilat janë më të vogla se fëmijët e tij, thonë se ai ka kuruar shumë sëmundje.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Ronaldo flet për largimin nga Reali: Nuk u largova për shkak të parave, por për shkak se nuk besonin më në mua – e meritoj edhe këtë vit ‘Topin e Artë’

Ronaldo flet për largimin nga Reali: Nuk u largova për shkak të parave, por për shkak se nuk besonin më në mua – e meritoj edhe këtë vit ‘Topin e Artë’

Fitimi i Telekom Slovenije ra me 22% për nëntë muajt e parë të vitit

Fitimi i Telekom Slovenije ra me 22% për nëntë muajt e parë të vitit

Motrat Kardashian ‘ndezin’ rrjetin me këtë paraqitje

Motrat Kardashian ‘ndezin’ rrjetin me këtë paraqitje

Iluzion optik, sorrë apo mace? (Foto)

Iluzion optik, sorrë apo mace? (Foto)

Reagimi i Oriola Marashit ndaj reperit që ia përmendi emrin në këngën e re

Reagimi i Oriola Marashit ndaj reperit që ia përmendi emrin në këngën e re

Enca jep një këshill për fansat e saj të vegjël

Enca jep një këshill për fansat e saj të vegjël

“Mike” nga Elvana, Ledri dhe Johni thyen çdo rekord të mundshëm

“Mike” nga Elvana, Ledri dhe Johni thyen çdo rekord të mundshëm

Shtatë fitoret më të thella të Barçës në El Clasico gjatë shekullit XXI

Shtatë fitoret më të thella të Barçës në El Clasico gjatë shekullit XXI

Ekspertët japonezë: Qarja një herë në javë është çelësi për një jetë pa stres

Ekspertët japonezë: Qarja një herë në javë është çelësi për një jetë pa stres

Momenti kur Pique i kërkoi tifozëve në Camp Nou të ndalojnë fyerjet për Ramosin

Momenti kur Pique i kërkoi tifozëve në Camp Nou të ndalojnë fyerjet për Ramosin

Orari i xhiros së 13-të në Ipko Superligën e Kosovës

Orari i xhiros së 13-të në Ipko Superligën e Kosovës

Kështu mund ta kuptoni nëse e dashura juaj ka bërë dashuri me dikë tjetër

Kështu mund ta kuptoni nëse e dashura juaj ka bërë dashuri me dikë tjetër

Reali më afër pozitës që i dërgon në Segunda Division, se Barçës në vendin e parë

Reali më afër pozitës që i dërgon në Segunda Division, se Barçës në vendin e parë

Kanguri që kërceu në det, u shpëtua nga dy policë që e tërhoqën për bishti (Video)

Kanguri që kërceu në det, u shpëtua nga dy policë që e tërhoqën për bishti (Video)

Oklahoma merr fitoren e parë, Warriors të pandalshëm

Oklahoma merr fitoren e parë, Warriors të pandalshëm

Personat që janë të sëmurë me grip, duhet të qëndrojnë vetëm në dhomë

Personat që janë të sëmurë me grip, duhet të qëndrojnë vetëm në dhomë