Publikohen pamjet kur helikopteri në Leicester kishte filluar rrotullimin e pakontrolluar para rrëzimit në tokë

Publikohen pamjet kur helikopteri në Leicester kishte filluar rrotullimin e pakontrolluar para rrëzimit në tokë

Rrëzimi i helikopterit jashtë stadiumit King Power la të vdekur pesë persona dhe kjo preku [...]

SHBA shpallin firmën Kineze kërcënim për sigurinë kombëtare

SHBA shpallin firmën Kineze kërcënim për sigurinë kombëtare

Shtetet e Bashkuara kanë ndaluar shitjen e [...]

Zyrtare: Gugash Magani jep dorëheqje nga Trepça ’89

Zyrtare: Gugash Magani jep dorëheqje nga Trepça ’89

Prishtina ka arritur fitoren e radhës në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Prishtinasit para shikuesve [...]

Skandaloze: Thaçi dhe kryeministrja e Serbisë e sulmojnë Gjermaninë

Skandaloze: Thaçi dhe kryeministrja e Serbisë e sulmojnë Gjermaninë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, e kanë sulmuar Gjermaninë [...]

SHBA-ja e Gjermania dënojnë frikësimin e pjesëtarëve të pakicave të FSK-së

SHBA-ja e Gjermania dënojnë frikësimin e pjesëtarëve të pakicave të FSK-së

E ngarkuara me punë në Ambasadën amerikane në Kosovë, Colleen Hyland, dënoi të mërkurën kërcënimet [...]

Dhimbja e thimthave te meshkujt

Dhimbja e thimthave te meshkujt

Ne kemi lajme të këqija për ju: Nuk ballafaqohen vetëm gratë me dhimbje të thimthave, [...]

Me ‘kokën në pjatë’, vogëlushja doli të mblidhte sheqerka për Halloween (Video)

Me ‘kokën në pjatë’, vogëlushja doli të mblidhte sheqerka për Halloween (Video)

Krystel Hwang nga Filipinet, ia ka qepur të bijës dyvjeçare një kostum special për Halloween, [...]

Begolli largohet nga Telekomi, mund të emërohet nënkryetar i Prishtinës

Begolli largohet nga Telekomi, mund të emërohet nënkryetar i Prishtinës

Kryeshefi i Telekomit, Gent Begolli, ka dhënë dorëheqje vetëm 5 muaj pasi e mori detyrën. Burime [...]

Formacionet bazë: Arsenali favorit ndaj Blackpoolit

Formacionet bazë: Arsenali favorit ndaj Blackpoolit

Arsenali është nikoqir i Blackpoolit për ndeshjen e raundit të katërt të Kupës EFL (të [...]

Burri 66-vjeç ishte regjistruar në fakultet në vitin 1969, pas afro gjysmë shekulli diplomon (Foto)

Burri 66-vjeç ishte regjistruar në fakultet në vitin 1969, pas afro gjysmë shekulli diplomon (Foto)

Të gjithë ata që studiojnë për shumë vite njihen si “studentë të përjetshëm”.  Të gjithë [...]

Ja sesi të ndiqni live aktivitetin e prezantimit të modeleve të reja iPad dhe Mac

Ja sesi të ndiqni live aktivitetin e prezantimit të modeleve të reja iPad dhe Mac

Apple sot mban aktivitetin e dytë në [...]

Hoti e quan Thaçin argat të serbëve e të rusëve

Hoti e quan Thaçin argat të serbëve e të rusëve

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se s’kanë [...]

Ministri Shala takoi afaristët nga Turqia, i fton për të investuar në Kosovë

Ministri Shala takoi afaristët nga Turqia, i fton për të investuar në Kosovë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka pritur në takim përfaqësuesit e organizatës së [...]

Afër rinovimi i Skriniarit te Interi

Afër rinovimi i Skriniarit te Interi

Raportohet se diferenca mes kërkesës së agjentit të Milan Skriniar dhe ofertës së Interit për [...]

Konfirmohet dorëheqja e Begollit nga pozita e kryeshefit të Telekomit

Konfirmohet dorëheqja e Begollit nga pozita e kryeshefit të Telekomit

Kryesuesja e Bordit të Telekomit, Besa Shatri-Berisha ka konfirmuar për Kohën Ditore dorëheqjen e Gent [...]

Apple MacBook Air i ri vjen me ekran Retina “pa kornizë” dhe skaner të shenjave të gishtërinjve

Apple MacBook Air i ri vjen me ekran Retina “pa kornizë” dhe skaner të shenjave të gishtërinjve

Laptopëve MacBook Air u kishte kaluar koha [...]

Frutat që duhet me patjetër të konsumoni gjatë dimrit

Frutat që duhet me patjetër të konsumoni gjatë dimrit

Kjo është edhe për shkak të nevojës për të mbajtur trupin ngrohtë.Por nevoja e trupit [...]

Bekim Jashari paralajmëron parti të re

Bekim Jashari paralajmëron parti të re

Partia Demokratike e Kosovës po përballet me një krizë në bastionin e saj. Brenda këtij subjekti [...]

Rama: Adoleshentët larg alkoolit dhe klubeve të natës

Rama: Adoleshentët larg alkoolit dhe klubeve të natës

Pas mbledhjes së kabinetit në qytetin e Kukësit, Edi Rama doli në një deklaratë për [...]

E krahason veten me Jennifer Lopez, artistja shqiptare ia publikon këtë foto seksi

E krahason veten me Jennifer Lopez, artistja shqiptare ia publikon këtë foto seksi

Ka 50 vite dhe trupin e këngëtares së njohur, Jlo e kanë zili të gjithë. Ylli [...]

Bordi i Drejtorëve të AKP-së reagon ndaj deklaratave të Isa Mustafës

Bordi i Drejtorëve të AKP-së reagon ndaj deklaratave të Isa Mustafës

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit ka reaguar ndaj deklaratave të ish-kryeministrit të [...]

Chelsea interesohet për Suson

Chelsea interesohet për Suson

Chelsea i është bashkuar garës për të siguruar shërbimet e mesfushorit sulmues të Milanit, Suso. Spanjolli [...]

Qalaj kërkon ngritje të disiplinës dhe integritetit policor

Qalaj kërkon ngritje të disiplinës dhe integritetit policor

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës (PK-së), z. Rashit Qalaj, mbajti një takim zyrtar [...]

Haradinaj: Të votojmë për dialogun sikur për ushtrinë

Haradinaj: Të votojmë për dialogun sikur për ushtrinë

Gjatë vazhdimit të seancës së jashtëzakonshme lidhur me angazhimet e presidentit të Kosovës për përfshirjen [...]

Qenushja e entuziazmuar doli prej makinës, kërceu në grumbullin e gjetheve të thara (Video)

Qenushja e entuziazmuar doli prej makinës, kërceu në grumbullin e gjetheve të thara (Video)

Ditët po shkurtohen dhe moti po ftohet vazhdimisht, por kjo nuk është arsye që një [...]

OnePlus 6T është telefoni i dytë Android më i shpejtë në botë

OnePlus 6T është telefoni i dytë Android më i shpejtë në botë

Pak ditë pas lançimit të OnePlus 6T, [...]

Ministri Gashi mbajti ligjëratë të hapur me studentët e Fakultetit Filozofik të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”

Ministri Gashi mbajti ligjëratë të hapur me studentët e Fakultetit Filozofik të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”

Nën organizimin e Organizatës Studentore Reforma dhe Këshillit të Studentëve të Fakultetit Filozofik, ministri i [...]

Gjykata e lartë hungareze ka dhënë vendimin final, për kameramanen që rrëzoi refugjatët (Video)

Gjykata e lartë hungareze ka dhënë vendimin final, për kameramanen që rrëzoi refugjatët (Video)

Kameramanja hungareze e cila rrëzoi dy refugjatë derisa po iknin nëpër një zonë kufitare, është [...]

Gjilani kryen detyrën ndaj KEK-ut

Gjilani kryen detyrën ndaj KEK-ut

Gjilani ka fituar me rezultat 2-0 ndaj KEK-ut në ndeshjen e vlefshme për javën e [...]

Haradinaj: Qeveria është e fokusuar seriozisht në përmirësimin e gjendjes në sektorin e shëndetësisë

Haradinaj: Qeveria është e fokusuar seriozisht në përmirësimin e gjendjes në sektorin e shëndetësisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në përmbylljen e fushatës humanitare “Dardani [...]

Matoshi: Do të investojmë 3.5 milionë euro në menaxhimin e mbeturinave

Matoshi: Do të investojmë 3.5 milionë euro në menaxhimin e mbeturinave

Ministri i Mjedisit, Fatmir Matoshi, kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri së bashku me [...]

Ministri Tahiri udhëtoi për në SHBA

Ministri Tahiri udhëtoi për në SHBA

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka udhëtuar sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për [...]

Gjilani përfiton edhe 1 milion e 450 mijë euro për ndërtimin e rrugës Verbicë e Zvegocit-Sllovi

Gjilani përfiton edhe 1 milion e 450 mijë euro për ndërtimin e rrugës Verbicë e Zvegocit-Sllovi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe zëvendësministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, [...]

Aurela e nxehtë si zjarri

Aurela e nxehtë si zjarri

Aurela Hoxha di si ta jetoj jetën. Bukuroshja shqiptare, Aurela Hoxha, kohën më të madhe e [...]

BQK-ja shënon Ditën Botërore të Kursimeve

BQK-ja shënon Ditën Botërore të Kursimeve

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës për të tretin vit me radhë, ka organizuar Ditën [...]

Brnabiq: Vijat e kuqe të Gjermanisë vështirësojnë dialogun Kosovë – Serbi

Brnabiq: Vijat e kuqe të Gjermanisë vështirësojnë dialogun Kosovë – Serbi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, gjatë qëndrimit të saj në Minsk të Bjellorusisë, ka folur [...]

Migrena është e tmerrshme: Pesë mënyra për t’u ndjerë më mirë

Migrena është e tmerrshme: Pesë mënyra për t’u ndjerë më mirë

Migrena nuk ka shërim. Por të paktën dhimbjet mund t’i lehtësoni. Nëse keni pasur ndonjëherë migrenë, [...]

Jep dorëheqjen një ekzekutiv i Google i akuzuar për ngacmim seksual

Jep dorëheqjen një ekzekutiv i Google i akuzuar për ngacmim seksual

Një ekzekutiv i lartë i Alphabet është [...]

Bayerni pëson goditje, Alcantara me lëndim në ligamente të gjurit

Bayerni pëson goditje, Alcantara me lëndim në ligamente të gjurit

Bayern Munichu ka marrë lajme negative nga stafi mjekësor, pasi që Thiago Alcantara do të [...]

Trafikonin sirianë drejt Malit të Zi, 5 të arrestuar në Shkodër

Trafikonin sirianë drejt Malit të Zi, 5 të arrestuar në Shkodër

Arrestimi tyre u bë pasi gjatë hetimeve të zhvilluara nga ana e strukturave të Policisë. Pesë [...]

Ivanov para mocionit të mosbesimit ose përgjegjësisë penale

Ivanov para mocionit të mosbesimit ose përgjegjësisë penale

Njohësit e çështjeve juridike në Maqedoni konsiderojnë se ka bazë të mjaftueshme juridike që Prokuroria [...]

Hapet konkursi për punë në Gjermani, mijëra kosovarë presin radhën për të aplikuar

Hapet konkursi për punë në Gjermani, mijëra kosovarë presin radhën për të aplikuar

Qindra kosovarë janë mbledhur para zyrës ndërmjetësuese “B.S.B Aviation“ e cila gjendet në qytetin e [...]

Sot katër ndeshje në Ipko Superligë, vëmendja në kryeqytet

Sot katër ndeshje në Ipko Superligë, vëmendja në kryeqytet

Ipko Superlia vazhdon ndeshjet e javës së 13-të edhe të mërkurën. Pas fitores së Dritës ndaj [...]

iPad Pro i ri është përditësimi më radikal i tabletëve Apple të rangut të lartë

iPad Pro i ri është përditësimi më radikal i tabletëve Apple të rangut të lartë

Ju prezantojmë me iPad Pro më të [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari