Pse deklarata e Pacollit në Beograd po merret “si ulje topi e Prishtinës”

Pse deklarata e Pacollit në Beograd po merret “si ulje topi e Prishtinës”

Deklarata e ministrit të Jashtëm të Kosovës Behgjet Pacolli se “nuk është e domosdoshme që [...]

Tim Sebastian, Haradinajt: Po luani lojëra dhe po kërcënoni, si po prisni që BE’ja t’ju ndihmojë?

Tim Sebastian, Haradinajt: Po luani lojëra dhe po kërcënoni, si po prisni që BE’ja t’ju ndihmojë?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është përballur me disa pyetje të vështira, gjatë një interviste [...]

Koreja e Jugut nuk do të ndalojë aktivitetin e platformave të këmbimit të monedhave kriptografike

Koreja e Jugut nuk do të ndalojë aktivitetin e platformave të këmbimit të monedhave kriptografike

Ministri Korean i Financave tha se qeveria [...]

Kurir: Kamerat kanë regjistruar atentatorin e Ivanoviqit

Kurir: Kamerat kanë regjistruar atentatorin e Ivanoviqit

Portali serb “Kurir” sot shkruan se gjatë shikimit të regjistrimeve nëpër kamera është parë sulmuesi [...]

Luana Vjollca super sensuale, prezanton ton të ftuarit e javës

Luana Vjollca super sensuale, prezanton ton të ftuarit e javës

Të dy moderatorët premtojnë super spektakël çdo të shtunë. Gjithsesi, Luana këtë të shtunë mesa [...]

Haradinaj për liberalizimin e vizave: BE’ja le t’i ndëshkojë politikanët, qytetarët s’kanë faj

Haradinaj për liberalizimin e vizave: BE’ja le t’i ndëshkojë politikanët, qytetarët s’kanë faj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pranuar se vendi nuk ka bërë sa duhet për [...]

Haradinaj: Nuk kam frikë nga Gjykata Speciale, iniciativa e deputetëve s’ka për të ecur

Haradinaj: Nuk kam frikë nga Gjykata Speciale, iniciativa e deputetëve s’ka për të ecur

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk beson se do të ketë sukses [...]

Edhe Imogen tregon format seksi nga plazhi

Edhe Imogen tregon format seksi nga plazhi

Bukuroshja ka postuar foto ku ekspozon gjoksin e saj të madh gjersa është në Meksikë [...]

Tri ushqimet që duhet t’i hani kur keni diarre

Tri ushqimet që duhet t’i hani kur keni diarre

Kur keni probleme me diarre, çdo gjë që dëshironi është ta trajtoni sa më shpejt [...]

City – WBA, formacionet zyrtare: Starton Aymeric Laporte

City – WBA, formacionet zyrtare: Starton Aymeric Laporte

Manchester City do të ketë përballje të vështirë në shtëpi ndaj skuadrës në formë, WBA. [...]

Blerësit e habitur me vallëzimin e të riut që ishte veshur si Spider-Man (Video)

Blerësit e habitur me vallëzimin e të riut që ishte veshur si Spider-Man (Video)

Shkuan për të blerë video-lojëra në një dyqan të Britanisë së Madhe, ku mbetën të [...]

Meta për Paktin detar me Greqinë “do të veprojë sipas Kushtetutës”

Meta për Paktin detar me Greqinë “do të veprojë sipas Kushtetutës”

Presidenti i republikës, Ilir Meta ka reaguar për herë të parë për paktin detar me [...]

Spotify lançon një aplikacion të ri

Spotify lançon një aplikacion të ri

Shërbimi i muzikës Spotify prej kohësh ka testuar një aplikacion për të rivalizuar Pandora Media [...]

Zyrtare: Qeveritarëve u dalin pagat pa rritje

Zyrtare: Qeveritarëve u dalin pagat pa rritje

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe vartësit e tij, sot i kanë marrë pagat pa [...]

Modeli ia kafshon gjoksin në rrugë të dashurës

Modeli ia kafshon gjoksin në rrugë të dashurës

Modeli irlandez, Jeremy McConnell, u pa në Mançester të mërkurën, duke vënë në pozita jashtëzakonisht [...]

Gjykata Speciale, pjesë e obligimeve ndërkombëtare

Gjykata Speciale, pjesë e obligimeve ndërkombëtare

Kosova duhet me i përmbush obligimet ndërkombëtare, u tha në debatin e organizuar sonte për [...]

Prokurorja fle gjatë seancës në Prizren (Video)

Prokurorja fle gjatë seancës në Prizren (Video)

Në gjykimin e Ramadan Mujës dhe ish-zyrtarëve të Komunës së Prizrenit, u lexuan dëshmitë e [...]

Tërmet i fuqishëm në Afganistan

Tërmet i fuqishëm në Afganistan

Një tërmet i fortë që goditi Afganistanin verilindor shkaktoi vdekjen e një vajze të vogël [...]

“Mos prisni për shpëtim”: Ish-stjuardesa tregon se si mund të mbijetoni në një aksident ajror!

“Mos prisni për shpëtim”: Ish-stjuardesa tregon se si mund të mbijetoni në një aksident ajror!

[...]

Kuvendi vazhdon nesër debatin për ndotjen e ajrit

Kuvendi vazhdon nesër debatin për ndotjen e ajrit

Kuvendi i Kosovës, ka ndërprerë seancën e jashtëzakonshme rreth ndotjes së ajrit, e cila do [...]

Greta Koçi prapë ndryshon diçka nga vetja e saj (Foto)

Greta Koçi prapë ndryshon diçka nga vetja e saj (Foto)

Greta Koçi i kushton shumë rëndësi look-ut të saj. Këngëtarja në fjalë deri më tani ka [...]

Kush është gruaja e parë shqiptare në Kosovë që vozitë autobus? (Foto)

Kush është gruaja e parë shqiptare në Kosovë që vozitë autobus? (Foto)

Kohët e fundit lajmet për shoferet e para të autobusëve si në Skandinavi ashtu edhe [...]

Ndalimi i veturave në qendër, nuk uli nivelin e ndotjes së ajrit! (Foto)

Ndalimi i veturave në qendër, nuk uli nivelin e ndotjes së ajrit! (Foto)

Sot pothuajse të gjitha rrugët e Prishtinës ishin të lira dhe nuk kishte lëvizje të [...]

Nuk ka më dyshime! Merr fund miqësia mes Zaimina Vasjarit dhe Rezarta Shkurtës!

Nuk ka më dyshime! Merr fund miqësia mes Zaimina Vasjarit dhe Rezarta Shkurtës!

E tillë dukej edhe marrëdhënia mes dy vajzave mjaft të njohura të botës së spektaklit [...]

Edhe pezullimi i rritjes së pagës, i bëhet lajm ndërkombëtar Ramush Haradinajt

Edhe pezullimi i rritjes së pagës, i bëhet lajm ndërkombëtar Ramush Haradinajt

Së fundmi kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është vënë në fokusin e mediave ndërkombetare. Ai [...]

Bytyqi: Riorganizim, e jo mbyllje të universiteteve publike

Bytyqi: Riorganizim, e jo mbyllje të universiteteve publike

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, i cili mori pjesë në shënimin e 50-vjetorit të themelimit [...]

Nesër lahen rrugët e ndaluara në Prishtinë

Nesër lahen rrugët e ndaluara në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se do të vazhdojë edhe nesër ndalimi i [...]

Nimetz në Shkup për propozimin grek rreth çështjes së emrit

Nimetz në Shkup për propozimin grek rreth çështjes së emrit

Ndërmjetësuesi i Kombeve të Bashkuara në bisedimet ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit, [...]

A po i fal Shqipëria 12 milje detare Greqisë, deputetët kanë “frikë” të përgjigjen

A po i fal Shqipëria 12 milje detare Greqisë, deputetët kanë “frikë” të përgjigjen

Deklaratat e ministrit të jashtëm grek, Kotzias se Shqipëria ka pranuar përparimin e shtetit helen [...]

Janë identifikuar 100 pika të ndotjes së ajrit

Janë identifikuar 100 pika të ndotjes së ajrit

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimi Hapësinor, Albena Reshitaj tha se prioritet i ministrisë që ajo [...]

Kujdes! Bëni mirë që këto 8 pjesë të trupit t’i prekni sa më rrallë

Kështu një sërë zakonesh të përditshme jo të mira ka gjasa që të jenë të [...]

AGK dënon ashpër fushatën linçuese ndaj gazetarit Parim Olluri

AGK dënon ashpër fushatën linçuese ndaj gazetarit Parim Olluri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës reagon ashpër ndaj fushatës linçuese e cila po zhvillohet ndaj [...]

Prishtina lançon një aplikacion për vendndodhjen e autobusëve

Prishtina lançon një aplikacion për vendndodhjen e autobusëve

Sot u lansua aplikacioni më i ri [...]

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve në vijim do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike [...]

Modelja shqiptare fejohet me aktorin indian?

Modelja shqiptare fejohet me aktorin indian?

“Bollywood Life” shkruan se dyshja mund të jetë fejuar dhe një gjë e tillë është lënë [...]

Këshilltarja e kryeministrit: Autori i shkrimit për Haradinaj në TIMES, mik i afërt me Jeremiq (Foto)

Këshilltarja e kryeministrit: Autori i shkrimit për Haradinaj në TIMES, mik i afërt me Jeremiq (Foto)

Disa media në vend gjatë ditës së kaluar raportuan rreth një shkrimi të bërë në [...]

Oliver Ivanoviq zyrtarisht ende në gjyq për krime lufte

Oliver Ivanoviq zyrtarisht ende në gjyq për krime lufte

15 ditë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, EULEX-i ende nuk e ka pushuar procedurën gjyqësore [...]

Kriteri ekonomik, kushti kryesor në agjendën integruese evropiane

Kriteri ekonomik, kushti kryesor në agjendën integruese evropiane

Kosova duhet t’i përmbushë kriteret ekonomike të kërkuara nga Bashkimi Evropian, në mënyrë që të [...]

Vrasja e Ivanoviqit, Prokuroria kërkon ndihmë nga Serbia për identifikimin e veturës

Vrasja e Ivanoviqit, Prokuroria kërkon ndihmë nga Serbia për identifikimin e veturës

Prokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Njazi Rexha, tha të mërkurën se do të nevojitet [...]

Teuta shfaqet me maskë në fytyrë

Teuta shfaqet me maskë në fytyrë

ytetarët e Prishtinës sot kanë protestuar para Teatrit Kombëtar, në shenjë pakënaqësie me nivelin e [...]

City me ofertë të fundit për Mahrez në vlerë 65 milionë funte

City me ofertë të fundit për Mahrez në vlerë 65 milionë funte

[...]

Toleranca ndërfetare, Haradinaj vlerëson kontributin e Ipeshkvit Dodë Gjergji

Toleranca ndërfetare, Haradinaj vlerëson kontributin e Ipeshkvit Dodë Gjergji

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka vizituar Ipeshkvin e Kosovës, me ç’rast është pritur [...]

LDK kërkon vendosjen e menjëhershëm të ekeltrofiltrave nga KEK-u

LDK kërkon vendosjen e menjëhershëm të ekeltrofiltrave nga KEK-u

Deputetja Besa Gaxheri në emër të Grupit Parlamentar të LDK-së, ka thënë se kanë pranuar [...]

Ana Kabashi në super formë! Tregon linjat nga palestra (Foto)

Ana Kabashi në super formë! Tregon linjat nga palestra (Foto)

Ana Kabashi i ka mësuar fansat e saj që shumë shpesh të ju publikoj imazhe [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari