2 gardianët humbën jetën dje në aksident, policia arreston 2 persona

20.10.2016 10:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
2 gardianët humbën jetën dje në aksident, policia arreston 2 persona

Pas aksidentit të djeshëm në rrugën nacionale Korçë-Bilisht, ku humbën jetën dy persona, Policia ka njoftuar sot arrestimin e dy shtetasve.

Në vijim të informacionit paraprak të datës 19.10.2016, i cili bën fjalë për një aksident rrugor ndodhur pranë kryqëzimit të fshatit Plasë, ju bëjmë me dije se:

Specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve N.A, 54 vjeç, banues në Pogradec dhe Neki Taipi, 22 vjeç, banues në fshatin Dvoran.

Arrestimi i tyre u bë pasi, dje në rrugën nacionale Korçë-Bilisht, duke drejtuar përkatësisht mjetin autoveturë tip “Skoda”, me targë AA 251 FX dhe mjetin furgon tip “Benz”, me targë AA 519 FX, janë përplasur me njëri-tjetrin, ku për pasojë kanë gjetur vdekjen shtetasit: F.I, 53 vjeç, banues në Vlorë dhe shtetasi A.B, 54 vjeç, banues në Fushë-Krujë, të dy pasagjerë në mjetin me targa AA 251 FX.

Gjithashtu, kanë pësuar dëmtime fizike drejtuesi i mjetit tip “Skoda” shtetasi N.A. dhe shtetasi L.K, 48 vjeç, banues në Korçë, pasagjer në të njëjtin mjet, të cilët po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore në Spitalin Rajonal të Korçës. Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprën penale: “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” parashikuar nga neni 290 i Kodit Penal.

Viktimat janë Fatmir Islami dhe Agim Beshi, dy efektivë të burgut të Drenovës, të cilët nuk kanë qenë në shërbim, por ishin duke u kthyer nga një ceremoni mortore e një efektivi, që kishte humbur jetën nga kanceri.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hernandez, fitues i zgjedhjeve të debatueshme në Honduras

Hernandez, fitues i zgjedhjeve të debatueshme në Honduras

Presidenti i Perusë pranon se ka marrë ryshfet

Presidenti i Perusë pranon se ka marrë ryshfet

Qeveria i kërkon BE-së fleksibilitet rreth demarkacionit

Qeveria i kërkon BE-së fleksibilitet rreth demarkacionit

AAK: Në demokraci vendosin qytetarët, jo tavolinat politike të KQZ-së e Gjykatave

AAK: Në demokraci vendosin qytetarët, jo tavolinat politike të KQZ-së e Gjykatave

Kryesia mblidhet nesër, vendos për seancën ku Thaçi i adresohet deputetëve

Kryesia mblidhet nesër, vendos për seancën ku Thaçi i adresohet deputetëve

Kosova dhe BERZH-i nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Pejë në vlerë 71 milionë euro

Kosova dhe BERZH-i nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Pejë në vlerë 71 milionë euro

Ministrja Reshitaj priti në takim Gabriele Wagner nga zyra e GIZ-it në Sarajevë

Ministrja Reshitaj priti në takim Gabriele Wagner nga zyra e GIZ-it në Sarajevë

Daka për Istogun: Nuk kemi pasur asnjëherë kësi rezultati

Daka për Istogun: Nuk kemi pasur asnjëherë kësi rezultati

Rrënohet shtëpia e familjes Myftiu, monument që mbrohej me ligj

Rrënohet shtëpia e familjes Myftiu, monument që mbrohej me ligj

Me 14 vota diferencë, Haki Rugova e fiton Istogun

Me 14 vota diferencë, Haki Rugova e fiton Istogun

Ukrainasit nxisin krizë shëndetësore për shkak të dyshimit ndaj vaksinave

Ukrainasit nxisin krizë shëndetësore për shkak të dyshimit ndaj vaksinave

AKP vazhdon me shitjen e aseteve, aprovon 24 milionë euro për kreditorët

AKP vazhdon me shitjen e aseteve, aprovon 24 milionë euro për kreditorët

Lladrovci takoi Ambasadorin Bimo në Vjenë

Lladrovci takoi Ambasadorin Bimo në Vjenë

Haziri bën homazhe para bustit të Esat Berishës në 73 –vjetorin e ekzekutimit pa gjyq

Haziri bën homazhe para bustit të Esat Berishës në 73 –vjetorin e ekzekutimit pa gjyq

Shpallet i pafajshëm i akuzuari për tentim-vrasjen e Mimoza Kusarit

Shpallet i pafajshëm i akuzuari për tentim-vrasjen e Mimoza Kusarit

Rihapet gjykimi në rastin e të akuzuarve për vrasjen e policit Shemsi Gashi

Rihapet gjykimi në rastin e të akuzuarve për vrasjen e policit Shemsi Gashi