10 shenjat që tregojnë se keni rënë me të vërtetë në dashuri

02.01.2017 16:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
10 shenjat që tregojnë se keni rënë me të vërtetë në dashuri

Shpesh mund të mendohet se kemi rënë kokë e këmbë në dashuri, megjithatë pyetja shtrohet nëse me të vërtetë mund të gjeni dallimin në mes të qenit i dashuruar dhe të ndjerit epsh për dikë.

Nga shndritja e fytyrës deri tek ‘fluturat në bark” janë disa shenja të cilat tregojnë se keni rënë me të vërtetë në dashuri.

Gary Amers, një ekspert i marrëdhënie në amerscoaching.co, ka treguar shenjat të cilat tregojnë jeni të dashuruar me të vërtetë dhe se ajo që ndjeni nuk është një epsh kalimtar.

1.Bëheni si një fëmijë i etur para një dhurate Krishtlindjesh

2.Shndërisini në fytyrë sa herë që mendoni për të

3 Ndjeni dhimbje në stomak (Fluturat në bark)

4 Njehni sikur e keni njohur atë person për një kohë të gjatë

5Asgje nuk mund t’iu largojë vëmendjen nga ai/ajo

6. E lidhni me gjithçka  të rëndësishme që keni në jetë

7. Ndjeheni të mbrojtur me të

8. E kapni vetën duke bërë gjëra që atij/asaj  i pëlqejnë

9. Kur jeni te dashuruar, dëshironi më shumë të jepini sesa të merrni

10. Fantazoni për një të ardhme të përbashkëtv/Bota Sot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për kameraman/e dhe fotograf/e
artikull i sponzorizuar


Mos flini në krahun e djathtë, nuk është mirë për zemër

Mos flini në krahun e djathtë, nuk është mirë për zemër

Papa Françesku marton çiftin në aeroplan (Foto/Video)

Papa Françesku marton çiftin në aeroplan (Foto/Video)

Si ta dalloni gripin e stomakut nga helmimi me ushqim?

Si ta dalloni gripin e stomakut nga helmimi me ushqim?

Shofer më trim se ky nuk keni parë, vozit kamionin mbi urën e cila mezi e zë një veturë të vogël (Video)

Shofer më trim se ky nuk keni parë, vozit kamionin mbi urën e cila mezi e zë një veturë të vogël (Video)

Kanellë për të luftuar sëmundjet

Kanellë për të luftuar sëmundjet

Ministri Ismaili: Mungesa e barnave do të zgjidhet sivjet

Ministri Ismaili: Mungesa e barnave do të zgjidhet sivjet

Rastësi apo të planifikuara? (Foto/Video)

Rastësi apo të planifikuara? (Foto/Video)

Të vetmuarit kanë mundësi tri herë më të mëdha të pësojnë sulm në zemër

Të vetmuarit kanë mundësi tri herë më të mëdha të pësojnë sulm në zemër

E zë të dashurin duke e tradhtuar me tjetrën, nuk mund të ndal lotët nga zhgënjimi (Video)

E zë të dashurin duke e tradhtuar me tjetrën, nuk mund të ndal lotët nga zhgënjimi (Video)

Disponimi varet edhe nga parfumi

Disponimi varet edhe nga parfumi

Kamera që kushton 48 mijë dollarë (Foto)

Kamera që kushton 48 mijë dollarë (Foto)

Ekspozimi ndaj rrezeve X, si rriten rreziqet për kancer

Ekspozimi ndaj rrezeve X, si rriten rreziqet për kancer

Për dallim nga Lamborghini dhe Ferrari, McLaren nuk do të ndërtojë makina SUV (Foto)

Për dallim nga Lamborghini dhe Ferrari, McLaren nuk do të ndërtojë makina SUV (Foto)

Galeria mahnitëse, kur New Yorku ishte një fshat! (Foto)

Galeria mahnitëse, kur New Yorku ishte një fshat! (Foto)

Kura shtëpiake: Bëjeni vetë testin për Candida

Kura shtëpiake: Bëjeni vetë testin për Candida

Hani mëngjes çdo ditë

Hani mëngjes çdo ditë