Zyrtare, Tirana-Partizani të Premten në orën 19:00

11.03.2015 15:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtare, Tirana-Partizani të Premten në orën 19:00

Si Tirana ashtu edhe Partizani ranë dakord që derbi i kryeqytetit të zhvillohet të premten ne “Qemal Stafa”.

Tashmë është zyrtare, derbi mes Tiranës dhe Partizanit, i vlefshëm për javën e 24-rt të kategorisë superiore do të luhet të premten në orën 19:00, në “Qemal Stafa”. Dy klubet e kryeqytetit njoftuan nëpërmjet faqeve të tyre zyrtare që kjo supersfidë e futbollit shqiptar është shtyrë vetëm 24 orë, edhe pse ekzistonte si alternativë shvillimi i saj edhe mesjavën e ardhshme.

Pas shumë negociatash me Federatën Shqiptare të Futbollit dhe të lodhur nga shtyrjet e njëpasnjëshme, si Tirana ashtu edhe Partizani ranë dakord që derbi i kryeqytetit të zhvillohet të premten.

Prej më shumë se dy javës sfida më e ndjerë e futbollit shqiptar u shndërrua në një telenovelë të vërtetë. Në bazë të kalendarit, Tirana – Partizani e fazës së tretë duhej të zhvillohej më 28 shkurt në Qemal Stafa, por tapeti i saposhtruar i impiantit kryeqytetas, nuk ishte gati për këtë datë për shkak të reshjeve të vzhdueshme të shiut dhe temperaturave të ulëta, që ngadalësuan lidhjen e barit me tokën. Në mungesë të një stadiumi tjetër, derbi u shty për datën 12 mars, por protesta që Opozita do të zhvillojë këtë të enjte bëri që policia të mos e merrte përsipër sigurinë në stadium, ku pritet të ketë një numër të madh tifozësh.

Data 13 mars është e treta e vërteta, sigurisht nëse nuk do të ketë ndonjë zhvillim tjetër të paparashikuar, që do ta bënte qesharake situatën.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi