Zyrtare: Milani kontratë të re Donnarummas

E publikuar: 03/03/2016 18:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Milani ka rënë dakord me talentin e ri Gianluigi Donnarumma që ta vazhdoj kontratën deri në vitin 2019.

Natyrisht ky përmirësim i kontratës i sjell 17 vjeçarit pagë javore deri ne 250 mijë euro, shumë kjo që do ta bëjë Donnarumman që të qëndroj tek Milani por edhe të mendoj që ta përfaqësoj në Evropian, Kombëtaren e Italisë, transmeton infosot.

Pas Donnarummas ishin vënë Barcelona dhe Chelseas por me këtë kontratë të re Galliani e ka bindur talentin që të mos largohet.

donaruma