Zyrtare: Dënohet Ibrahimoviq

19.03.2015 22:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtare: Dënohet Ibrahimoviq

Sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimoviq, është dënuar me një ndeshje për kartonin e tij të kuq të marrë në ndeshjen e 1/8 kundër Chelseat.

Sulmuesi suedez do të humbasë në këtë mënyrë ndeshjen e parë çerekfinale të ekipit francez në Ligën e Kampionëve, pasi u ndëshkua nga kryesori Bjorn Kuipers, për një faull në Oscar. Edhe pse pamjet televizive treguan se Ibrahimoviq, u përpoq të evitonte faullin dhe ishte Oscar ai që ndërhyri ashpër sërish Komisioni i Disiplinës së UEFA-së, vendosi që lojtari të pezullohet për një ndeshje.
Pas ndeshjes, futbollisti suedez i akuzoi lojtarët e Chelseat që u sollën si fëmijë. Por Ibrahimoviq nuk ishte i vetmi lojtar i pezulluar nga PSG, pasi dhe Serge Aurier u ndëshkua gjithashtu me 3 ndeshje, për shkak se futbollisti nga Bregu i Fildishtë fyeu kryesorin në rrjetet sociale pas përfundimit të takimit.

Futbollisti kërkoi ndjesë në rrjetet sociale por kjo nuk e shpëtoi nga pezullimi.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi