Zidane, i preferuari i PSG-së

10.06.2022 14:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zidane, i preferuari i PSG-së

Emri i Zinedine Zidane është shfaqur sërish si zëvendësues i mundshëm i Mauricio Pochettinos në stolin e Paris Saint-Germain pavarësisht se klubi nuk e ka komunikuar vendimin e tyre për t’u ndarë me argjentinasin.Edhe presidenti francez Emmanuel Macron ka shprehur publikisht dëshirën e tij për të parë Zidanin të punojë me një klub francez, siç kishte bërë më parë me Kylian Mbappe, të cilin e këshilloi të rinovonte kontratën me PSG -në.

Klubi i Ligue 1 ka vendosur të synojë emërimin e Zidane, me trajnerin francez që ka zbuluar në të kaluarën se dëshiron të jetë trajner i Les Blues.

Ardhja e mundshme e Zidane në PSG nuk ka të bëjë fare me rinovimin e Mbappes.

Oferta financiare dhe mundësia për të marrë përsipër një projekt që i ofron atij kontroll janë faktorët që mund ta joshin tre herë fituesin e Champions League te PSG.

Pronarët nga Katari besohet se favorizojnë Zidane. E kaluara e tij nga Marseille dhe Real Madrid thuhet se e ka penguar atë të bashkohet me PSG -në.

Megjithatë, marrëdhënia e tij me Los Blancos tani është e tensionuar.Pas largimit të Zidane verën e kaluar, është vënë re një farë largimi në lidhje me marrëdhënien e tij me Los Blancos.

Francezi ka festuar në llogaritë e tij në rrjetet sociale pas fitores së Real Madridit në finalen e Champions League, por deri aty.

Në fakt, gjatë sezonit nuk ka pasur asnjë kontakt apo përgjigje nga Zidane për mesazhet e marra, duke përfshirë disa nga Carlo Ancelotti.

Tifozët e Real Madridit mund të ndihen të lënduar nëse Zidane i bashkohet PSG-së, por trajneri francez është një profesionist që e sheh klubin parisien si një opsion të mirë.

Vite më parë, Zidane u bë ambasador për ofertën për Kupën e Botës të Katarit 2022. Për momentin ai nuk ka lidhje të mëtejshme me Katarin përtej paraqitjes së herëpashershme komerciale, pasi Adidas mbetet sponsori i tij kryesor.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata