Xherdan kapiteni

09.03.2015 10:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xherdan kapiteni

Xherdan Shaqiri mund të bëhet shumë shpejt kapiten i Përfaqësueses së Zvicrës. Përzgjedhësi Vladimir Petkovic ka folur për herë të parë në vitin 2015 për ekipin helvetik, duke bërë të ditur se Gokhan Inler mund ta humbë shiritin e kapitenit, pasi nuk po luan rregullisht në Napoli, ndërkohë që ia hapi dyert mesfushorit kosovar, që ta marrë shiritin, një përgjegjësi e madhe kjo. Ish-trajnerin e Lazios e gëzon fakti se Shaqiri po luan rregullisht tek Interi, duke e përgëzuar atë për zgjedhjen që e bëri që të largohej nga Bayern Munichu, ku kishte përfunduar në bankinë, përcjell Zëri.

“Është e qartë se Inler ia ka hapur dyert Shaqirit. Së fundmi, Inler e ka situatën e njëjtë të cilën e kishte Shaqiri në Bavari. Shaqiri tash po luan në një ekip të mirë, pasi ai e donte një ekip të mirë. Ai po luan rregullisht, gjë e cila nuk ndodhte në Bayern. Por, aty ka rotacione dhe ndonjëherë ai përfundon në bankinë. Kjo është normale”, deklaroi Petkovic për magazinën zvicerane. “Blick.ch”. Sipas këtij të fundit, 75-80 për qind e ekipit aktual të Zvicrës, mund të luajë së bashku edhe për 10 vjet.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës