Voton kandidatja për kryetare të Zveçanit

E publikuar: 23/04/2023 09:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kandidatja e pavarur për kryetare të Zveçanit, Sllagjana Pantoviq, votoi pak minuta pas orës 08:00 në njërën nga qendrat e votimit në këtë komunë.

Pantoviq është e vetmja nga komuniteti serb nga gjithsejtë dhjetë kandidatë që garojnë në zgjedhjet e parakohshme lokale në komunat: Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq