Uk Lushi: “Azem Vllasi është humbës në histori”

17.03.2015 18:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Uk Lushi: “Azem Vllasi është humbës në histori”

Ndaj Azem Vllasit ka reaguar edhe publicisti Uk Lushi. Ai e quan Vllasin si humbës në histori dhe sipas tij ai po mundohet ta dëmtoj veprën e shumë atyre që edhe pse brenda sistemit kanë vepruar në të mirë të shqiptarëve.
Lushi, po ashtu i quan joprofesionale mediat të cilat sipas tij po publikojnë deklaratat e Vllasit si analiza e që në fakt sipas tij janë propaganda dhe agjenda politike.

Lexoni të plotë postimin e Lushit në facebook:

Azem Vllasi, një ikone e linjës politike shtypëse në Jugosllavinë socialiste, është humbës në histori. Lehjet e tij në moshën e vonë ndoshta nuk i bëjnë dëm kauzës së drejtë të djemve dhe vajzave që ishin në vijat e para të frontit kundër tiranisë së Vllasit dhe shefave të tij në vitin 1981.

Angullimat e Azem Vllasit godasin me ligësinë më të madhe veprat e shumë shqiptarëve të mirë dhe punëtorë që kanë vepruar nga brenda sistemit duke kontribuar për popullin shqiptar me kryet nën shpatë.

Publikimi i gulçimeve të Vllasit nga medie të caktuara tregon që mjetet shqiptare të informimit ende nuk janë në nivelin profesional në të cilin propaganda dhe agjendat politike nuk pranohen të shiten si analizë dhe shprehje e lirë.

Në vend se të përjarget tash, Azem Vllasi ka mundur t’i vërtetojë tezat e tij pas demonstratave popullore kur ai dhe grupi i tij është dashur të thonë le t’i sqarojmë dilemat duke lejuar organizimin e referendumit mbi kërkesën e popullit se si e donte Kosovën.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/uk-lushi-joprofesionale-mediat-qe-publikojne-si-analiza-propagandat-e-avllasit-87531/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Blerim Latifi: BE klub racist, Kurti e Osmani ta bojkotojnë Lajçakun

Blerim Latifi: BE klub racist, Kurti e Osmani ta bojkotojnë Lajçakun

Dyshohet se rrahu kolegun e tij brenda SHGJK-së, ministrja Rizvanolli hesht

Dyshohet se rrahu kolegun e tij brenda SHGJK-së, ministrja Rizvanolli hesht

Osmani në Samitin Global të Grave në Tajlandë: Çdo grua është një burim unik frymëzimi

Osmani në Samitin Global të Grave në Tajlandë: Çdo grua është një burim unik frymëzimi

Vuçiq thotë se pret rezultate të mira nga vizita e Abazoviq në Beograd

Vuçiq thotë se pret rezultate të mira nga vizita e Abazoviq në Beograd

Anti korrupsioni flet për 50 mijë eurot që dyshohet se iu vodhën deputetit të VV-së

Anti korrupsioni flet për 50 mijë eurot që dyshohet se iu vodhën deputetit të VV-së

MSh-ja aprovon dhënien e vaksinave kundër COVID edhe për personat mbi 12 vjeç

MSh-ja aprovon dhënien e vaksinave kundër COVID edhe për personat mbi 12 vjeç

Biden pas takimit me Scholz: Të qëndrojnë të bashkuar, sepse Putini ka llogaritur që do të ndahemi

Biden pas takimit me Scholz: Të qëndrojnë të bashkuar, sepse Putini ka llogaritur që do të ndahemi

Lajçak nesër vjen në Kosovë, viziton veriun

Lajçak nesër vjen në Kosovë, viziton veriun

Atentati në Pogradec/ Babai i Griseld Maxharit: Djali im djali im s’ka lidhje me palën tjetër dhe as konflikte

Atentati në Pogradec/ Babai i Griseld Maxharit: Djali im djali im s’ka lidhje me palën tjetër dhe as konflikte

Trump si president më 2024, Grenell zëvendës i tij në Shtëpinë e Bardhë? (VIDEO)

Trump si president më 2024, Grenell zëvendës i tij në Shtëpinë e Bardhë? (VIDEO)

Deputetit të VV-së i vidhen mijëra euro të padeklaruara në shtëpi, thotë se disa ishin të baxhanakut

Deputetit të VV-së i vidhen mijëra euro të padeklaruara në shtëpi, thotë se disa ishin të baxhanakut

Ambasadorja amerikane në Mal të Zi: Në Ballkan të Hapur, s’ka fusnotë

Ambasadorja amerikane në Mal të Zi: Në Ballkan të Hapur, s’ka fusnotë

Ndryshon rregullorja për menaxhimin e parkingjeve në kryeqytet (VIDEO)

Ndryshon rregullorja për menaxhimin e parkingjeve në kryeqytet (VIDEO)

Kurti: Kemi rreth 255.2 milionë euro më shumë buxhet të ndarë nga niveli qendror për nivelin komunal

Kurti: Kemi rreth 255.2 milionë euro më shumë buxhet të ndarë nga niveli qendror për nivelin komunal

Kancelari austriak përmend për të keq investimet e Turqisë në Kosovë, kërkon përafrim me BE-në

Kancelari austriak përmend për të keq investimet e Turqisë në Kosovë, kërkon përafrim me BE-në

Osmani takoi biznese të Tajlandës, i ftoi të investojnë në Kosovë

Osmani takoi biznese të Tajlandës, i ftoi të investojnë në Kosovë