U qëllua nga policia edhe pse ishte i paarmatosur

E publikuar: 08/03/2015 12:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një djalosh zezak i paarmatosur, i cili quhej Tony Robinson, ishte qëlluar për vdekje nga një oficer policie në Madison, Los Angjelos.
Departamenti i legjislativ i shtetit për hetime kriminale, po e hulumton vrasjen e së Premtes nga ana e policisë, deklarojnë autoritetet policore. Ligjet e Wisconsinit kërkojnë agjenci të jashtme hetuese për hetimet që bëhen në të cilat janë të përfshirë agjent policie.

19 vjeçari Robinson ishte vrarë brenda një apartamenti nga një polic, i cili thuhej se tentote të kryente një grabitje.

Robinson ishte vrarë gjoja se ai ka rezistuar gjatë arrestimit, dhe ka përdorur dhunë ndaj policëve, thuhet në raportin e Policisë. /Indeksonline/