U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

12.06.2022 18:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Së fundmi futbollisti i njohur në mbarë botën Cristiano Ronaldo është liruar nga akuzat për përdhunim të ngritura nga Kathryn Mayorga për ngjarjet e vitit 2009.

Një gjykatë amerikane ka hedhur poshtë gjithashtu padinë e dytë nga Kathryn Mayorga kundër futbollistit të talentuar, pasi e para u rrëzua në vitin 2018. Prandaj, Kathryn ngriti një padi private përmes avokatëve të saj dhe deklaroi se ajo i mbijetoi sulmit seksual të Ronaldos në një hotel në Las Vegas në vitin 2009.

Megjithatë, një gjykatë në Nevada dhe gjyqtarja Jennifer Dorsey hodhën poshtë akuzat e Kathryn Mayorga. Ronaldo i mohoi akuzat që në fillim dhe u pajtua me Mayorgan duke i paguar asaj shumën prej 375 mijë dollarësh. Megjithatë, ajo më pas kërkoi një shumë miliona dollarëshe me pretendimet se kishte pësuar trauma emocionale dhe se ishte nën presion në fillim për të pranuar ofertën e Ronaldos.

Gjyqtarja Dorsey e hodhi poshtë padinë sepse, sipas raportit, ajo kishte marrë informacione dhe dokumente konfidenciale. Dorsey deklaroi se avokati Leslie Stovall ka abuzuar dhe ka anashkaluar në mënyrë flagrante procesin e procesit gjyqësor. U vendos se Mayorga po humbiste mundësinë për të vazhduar këtë çështje, kështu që Ronaldo u lirua nga të gjitha akuzat./ TopAlbaniaRadio

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata