Trupat e pesë foshnjave gjenden në një frigorifer, dyshohet të jenë mbytur nga e ëma!

20.03.2015 14:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Trupat e pesë foshnjave gjenden në një frigorifer, dyshohet të jenë mbytur nga e ëma!

Policia të enjten ka zbuluar trupat e pesë foshnjave në një shtëpi në jugperëndim të Francës, ka bërë të ditur një burim i afërt me rastin, në atë që duket të jetë incidenti më i rëndë i vrasjes së fëmijëve në këtë vend, në pesë vitet e fundit.

Pasi trupi i një të porsalinduri u gjet në një qese termike më parë gjatë ditës, zyrtarët “zbuluan katër trupa të tjerë të foshnjave gjatë kërkimit të tyre” në një shtëpi në Louchats, pranë qytetit të Bordosë, ka thënë një burim, duke konfirmuar një raport të televizionit francez iTele.

Burimi ka shtuar se të katër kufomat tjera u gjetën në një frigorifer, transmeton Telegrafi.

“Babai 40-vjeçar është arrestuar ndërsa nëna 35-vjeçare u shtrua në spital”, ka shtuar burimi në fjalë, raportojnë mediet e huaja.

Më tej shtohet se ishte babai i cili fillimisht e gjeti një qese që përmbante kufomën e parë të një foshnje të porsalindur.

Nëna me sa duket “ka lindur në shtëpi vetëm”, tha burimi, duke shtuar se ajo ishte dërguar në një spital në Bordo “për ekzaminime gjinekologjike dhe psikiatrike”.

Sipas autoriteteve, gruaja “në këtë fazë nuk duket të ketë pasur një histori të sëmundjes mendore”.

“Autopsitë do të kryhen ndërkohë për të përcaktuar nëse foshnjat kanë lindur të gjalla”, thuhet më tej, transmeton Telegrafi.

Çifti ka dy vajza, një 13 dhe tjetra 15 vjeçare.

Rasti më i keq i vrasjes së fëmijëve në historinë e re franceze daton më 2010, kur një nënë kishte pranuar vrasjen e tetë foshnjave të saj, menjëherë pasi ato kanë lindur. /Telegrafi/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ukraina: Mbi 34,700 trupa ruse të vrarë në luftë

Ukraina: Mbi 34,700 trupa ruse të vrarë në luftë

Koloneli që bartë çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë në shtëpinë e tij

Koloneli që bartë çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë në shtëpinë e tij

Macron nën presion, takon rivalët partiakë pas humbjes së shumicës

Macron nën presion, takon rivalët partiakë pas humbjes së shumicës

Biden: Me Zelenskyn flas 3 deri në 4 herë në javë

Biden: Me Zelenskyn flas 3 deri në 4 herë në javë

​Gjermani: Pensionet rriten nga korriku

​Gjermani: Pensionet rriten nga korriku

Zelensky i adresohet popullit ukrainas: Nesër nis një javë historike

Zelensky i adresohet popullit ukrainas: Nesër nis një javë historike

“Porti i Durrësit duhet të jetë rajonal”, Rama: Marrëveshja me Kosovën u shty

“Porti i Durrësit duhet të jetë rajonal”, Rama: Marrëveshja me Kosovën u shty

Vala e të nxehtit thyen rekorde në Gjermani

Vala e të nxehtit thyen rekorde në Gjermani

Reduktimi i gazit rus, Gjermania me masa

Reduktimi i gazit rus, Gjermania me masa

Rama për Ballkanin e Hapur: Secili do të marrë pjesën e vet të asaj që i takon

Rama për Ballkanin e Hapur: Secili do të marrë pjesën e vet të asaj që i takon

Sëmuret pasagjeri që po vinte në Kosovë, aeroplani nga Zvicra bën ulje emergjente

Sëmuret pasagjeri që po vinte në Kosovë, aeroplani nga Zvicra bën ulje emergjente

Zgjedhjet në Francë: Macron humb shumicën absolute në Parlament

Zgjedhjet në Francë: Macron humb shumicën absolute në Parlament

Misteri i një avioni nisur nga Moska: Pse u ndal dhe në Beograd?

Misteri i një avioni nisur nga Moska: Pse u ndal dhe në Beograd?

Çka duhet të bëni nëse ju del gjumi para alarmit?

Çka duhet të bëni nëse ju del gjumi para alarmit?

Humbjet e mëdha në radhët e forcave ajrore, Putin “heq qafe” gjeneralin

Humbjet e mëdha në radhët e forcave ajrore, Putin “heq qafe” gjeneralin

Boris Johnson: Do të ishte një katastrofë nëse Putini do të fitonte luftën

Boris Johnson: Do të ishte një katastrofë nëse Putini do të fitonte luftën