Super çikat e Kosovës i mposhtin austriaket me rezultat 3:0

19.10.2021 14:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Super çikat e Kosovës i mposhtin austriaket me rezultat 3:0

Kombëtarja U-19 e Kosovës në futboll në kategorinë e femrave e ka mposhtur me rezultat 3:0 Austrinë.Super çikat e Kosovës e nisin mbarë kampanjën kualifikuese për kampionatin evropian.

Xhemaj i kaloi “Dardanet” në epërsi në minutën e 2-të.Për 0:2 shënoi Bajrami, në minutën e 13-të.Ndërkaq golin e fitores e realizoi Berisha në minutën e 70-të.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Legjenda e xhudos, i vendosi vajzës emrin e ish të dashurës (VIDEO)

Legjenda e xhudos, i vendosi vajzës emrin e ish të dashurës (VIDEO)

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e qershorit

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e qershorit

Pamje nga sulmimi i eskortës së Azet, ku u dëgjuan edhe të shtëna armësh (Video)

Pamje nga sulmimi i eskortës së Azet, ku u dëgjuan edhe të shtëna armësh (Video)

Horoskopi për datën 23 maj

Horoskopi për datën 23 maj

Ky fëmijë në foto, sot është këngëtar i famshëm shqiptar! A e njihni?

Ky fëmijë në foto, sot është këngëtar i famshëm shqiptar! A e njihni?

Ju jep energji dhe rrit bukurinë tuaj, specialistët e të ushqyerit sigurojnë përfitimet nga kafeja

Ju jep energji dhe rrit bukurinë tuaj, specialistët e të ushqyerit sigurojnë përfitimet nga kafeja

Veliaj: Rita Ora dhe Dua Lipa me koncert në Tiranë këtë vit

Veliaj: Rita Ora dhe Dua Lipa me koncert në Tiranë këtë vit

Pas 11 vjetësh, Milan shpallet kampion i Serie A-së (VIDEO)

Pas 11 vjetësh, Milan shpallet kampion i Serie A-së (VIDEO)

City apo Liverpool? Sot vendoset fituesi i Premier League

City apo Liverpool? Sot vendoset fituesi i Premier League

Kriset miqësia me Arjola Demirin, Atdhe Xharavina zbulon shkakun: Disa njerëz…

Kriset miqësia me Arjola Demirin, Atdhe Xharavina zbulon shkakun: Disa njerëz…

Bebe Rexha shfaqet tejet tërheqëse në pozat pranë veturës në Hollywood

Bebe Rexha shfaqet tejet tërheqëse në pozat pranë veturës në Hollywood

Ky ushqim deti fshin shenjat e plakjes dhe rinovon mendjen

Ky ushqim deti fshin shenjat e plakjes dhe rinovon mendjen

Pse nuk është mirë të bartni syze dielli herët në mëngjes?

Pse nuk është mirë të bartni syze dielli herët në mëngjes?

“Probleme të moqme, distanca”, zbulohet shkaku i ndarjes së Bleros me Afronën

“Probleme të moqme, distanca”, zbulohet shkaku i ndarjes së Bleros me Afronën

Këto janë frutat dhe perimet me më shumë pesticide

Këto janë frutat dhe perimet me më shumë pesticide

Suzhou, hapet ekspozita artistike e punimeve në gdhendje

Suzhou, hapet ekspozita artistike e punimeve në gdhendje