Sportistët kosovarë për herë të tretë nuk lejohen të hynë në Serbi

24.10.2021 14:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sportistët kosovarë për herë të tretë nuk lejohen të hynë në Serbi

Ekipi i boksierëve të Kosovës nuk është lejuar për herë të tretë të hyjë në Serbi.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Komitetit Olimpik të Kosovës, Kushtrim Krasniqi.

Dje, ekipi i boksit u ndaluar dy herë në kufirin e Serbisë. Në herën e dytë, delegacioni i boksit tentoi të hynte pa simbole shtetërore por përsëri u ndaluan.

Kampionati botëror i boksit amator do të filloj sot por rrezikon që të anulohet. Shqipëria është tërhequr nga kampionati pasi Kosovës nuk po i lejohet hyrja.

Në lidhje me këtë, mbrëmë reagoi Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, ku dërgoi një ankesë tek MKRS e Serbisë që të lejoi të hynë sportistët kosovarë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tarifë zero për produktet e tatueshme për vendet më pak të zhvilluara

Tarifë zero për produktet e tatueshme për vendet më pak të zhvilluara

60% e qytetarëve thotë se politikanë janë të pandëshkueshëm, 75.5% do ta raportonin korrupsionin

60% e qytetarëve thotë se politikanë janë të pandëshkueshëm, 75.5% do ta raportonin korrupsionin

Dyshimet për variantin Omicron në Kosovë, në fund të javës tjetër pritet të vijnë rezultatet

Dyshimet për variantin Omicron në Kosovë, në fund të javës tjetër pritet të vijnë rezultatet

Rama, Vuqiç dhe Zaev, letër të hapur para takimit për Ballkanin e Hapur në Tiranë: Shtetet e rajonit të na bashkohen

Rama, Vuqiç dhe Zaev, letër të hapur para takimit për Ballkanin e Hapur në Tiranë: Shtetet e rajonit të na bashkohen

Xhabir Hamiti dorëzon kredencialet në Emiratet e Bashkuara Arabe

Xhabir Hamiti dorëzon kredencialet në Emiratet e Bashkuara Arabe

Keqpërdorimet me subvencione – Peci thotë se s’ka informacione për aksione të tjera, s’kanë staf

Keqpërdorimet me subvencione – Peci thotë se s’ka informacione për aksione të tjera, s’kanë staf

20 milionë euro për KEK-un që të dalë nga kriza energjetike

20 milionë euro për KEK-un që të dalë nga kriza energjetike

“Acibadem Sistina” me pacientë kryesisht shqiptarë përdhos gjuhen shqipe (FOTO)

“Acibadem Sistina” me pacientë kryesisht shqiptarë përdhos gjuhen shqipe (FOTO)

Minsitrja Hajdari thotë se Serbia po vendos barriera ndaj Kosovës, paralajmëron masa të njëjta

Minsitrja Hajdari thotë se Serbia po vendos barriera ndaj Kosovës, paralajmëron masa të njëjta

Ambasada amerikane i reagon Vjosa Osmanit, pasi kundërshtoi haptas Marrëveshjen e Washingtonit

Ambasada amerikane i reagon Vjosa Osmanit, pasi kundërshtoi haptas Marrëveshjen e Washingtonit

Lajcak rreth dialogut: Kemi bashkëpunim të ngushtë me SHBA, së shpejti do të kemi rezultate konkrete

Lajcak rreth dialogut: Kemi bashkëpunim të ngushtë me SHBA, së shpejti do të kemi rezultate konkrete

Kuvendi i Kosovës miraton buxhetin për vitin 2022

Kuvendi i Kosovës miraton buxhetin për vitin 2022

Ish-shefi i Shtabit alarmon Vuçiqin: Armët janë shumë të vjetra, ushtria serbe në krizë

Ish-shefi i Shtabit alarmon Vuçiqin: Armët janë shumë të vjetra, ushtria serbe në krizë

Nuk kalon amendamenti për shtimin e buxhetit për arsimimin e fëmijëve me nevoja të veçanta

Nuk kalon amendamenti për shtimin e buxhetit për arsimimin e fëmijëve me nevoja të veçanta

Ambasadori i Gjermanisë jep detaje për çështjen e vizave

Ambasadori i Gjermanisë jep detaje për çështjen e vizave

Kalon propozimi i Duda Baljes, 1.8 milionë € për aparatin që bën rrezatimin preciz të tumoreve!

Kalon propozimi i Duda Baljes, 1.8 milionë € për aparatin që bën rrezatimin preciz të tumoreve!