Situata me COVID-19: Në SHSKUK po trajtohen 84 pacientë

30.06.2021 12:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Situata me COVID-19: Në SHSKUK po trajtohen 84 pacientë

84 pacientë, të dyshuar dhe të konfirmuar me COVID-19, janë duke u trajtuar në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme, sipas raportit të punës për datën 30 qershor 2021.

Nga ta, 27 janë të konfirmuar pozitivë, 2 janë në gjendje të rëndë dhe 65 janë me oksigjeno- terapi.Në QKUK janë të shtrirë 62 pacientë:

11 të konfirmuar me COVID-19

53 me oksigjeno-terapi

2 në gjendje të rëndë

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave

Klinika Infektive, 11 pacientë, 2 në gjendje të rëndë + 21 pacientë post-COVID nga Klinika e PulmologjisëKlinika e Pulmologjisë, 30 pacientë

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 22 pacientë

16 të konfirmuar pozitivë

12 me oksigjeno-terapiNumri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme

Spitali i Gjakovës, 1 pacient

Spitali i Pejës, 4 pacientë

Spitali i Gjilanit, 14 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient

Spitali i Mitrovicës, 1 pacient.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ambasadori i Izrealit i përgjigjet Vuçiqit: Ti nënshkrove një marrëveshje që na kërkoi ta njihnim Kosovën

Ambasadori i Izrealit i përgjigjet Vuçiqit: Ti nënshkrove një marrëveshje që na kërkoi ta njihnim Kosovën

Osmani dekreton Ligjin për buxhetin e Kosovës për vitin 2022

Osmani dekreton Ligjin për buxhetin e Kosovës për vitin 2022

Kurti pranon letër falënderimi nga Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkëv i Arqidioqezës së Tiranë-Durrësit

Kurti pranon letër falënderimi nga Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkëv i Arqidioqezës së Tiranë-Durrësit

Presidentja Osmani bashkë e kryeministrin Kurti takojnë krerët e institucioneve të sigurisë

Presidentja Osmani bashkë e kryeministrin Kurti takojnë krerët e institucioneve të sigurisë

U betua si ambasador i ShBA-së, kur pritet të vijë Jeffrey Hovenier në Prishtinë

U betua si ambasador i ShBA-së, kur pritet të vijë Jeffrey Hovenier në Prishtinë

Vdes një 21-vjeçare në Qendrën Korrektuese në Lipjan

Vdes një 21-vjeçare në Qendrën Korrektuese në Lipjan

Tragjedia e familjes kosovare në Gjermani, gruaja zgjohet nga koma – dy djemtë i ka të vrarë

Tragjedia e familjes kosovare në Gjermani, gruaja zgjohet nga koma – dy djemtë i ka të vrarë

Raporti 24-orësh i IKSHPK-së: Rritje e dyfishtë e numrit të rasteve

Raporti 24-orësh i IKSHPK-së: Rritje e dyfishtë e numrit të rasteve

“Kosova është në kthetrat e krizës energjitike”, Rama: Ne garantuam energji për vendin tonë

“Kosova është në kthetrat e krizës energjitike”, Rama: Ne garantuam energji për vendin tonë

Nga sot, secili punëtor mund të konfirmojë me një klikim nëse është i regjistruar nga punëdhnësi

Nga sot, secili punëtor mund të konfirmojë me një klikim nëse është i regjistruar nga punëdhnësi

Ultimatumi i Berishës ndaj Bashës, Rama: Si legjendë kreshnikësh, përgatituni për estradë

Ultimatumi i Berishës ndaj Bashës, Rama: Si legjendë kreshnikësh, përgatituni për estradë

​Nagavci: S’do tolerojmë asnjë rast abuzimi me fëmijët në institucionet arsimore

​Nagavci: S’do tolerojmë asnjë rast abuzimi me fëmijët në institucionet arsimore

Dita e veteranëve, Osmani: Përulem para atyre që atdheun e kanë mbi të gjitha

Dita e veteranëve, Osmani: Përulem para atyre që atdheun e kanë mbi të gjitha

​Peci: Aprovuam strategjinë për bujqësinë, dërguam në qeveri 23 projektligje

​Peci: Aprovuam strategjinë për bujqësinë, dërguam në qeveri 23 projektligje

Haxhiu për raportet me KPK-në: Po konsiderojnë se nuk duhet të ketë vetting

Haxhiu për raportet me KPK-në: Po konsiderojnë se nuk duhet të ketë vetting

Ministria tregon cilat kategori do të përfitojnë nga subvencionimi i energjisë elektrike

Ministria tregon cilat kategori do të përfitojnë nga subvencionimi i energjisë elektrike