Shqiptarja refuzon famën dhe paratë për parimet (Foto)

18.03.2015 18:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shqiptarja refuzon famën dhe paratë për parimet (Foto)

Paratë dhe fama nuk vlejnë sa parimet për modelen shqiptare në Zvicër, Dorina Podrimja. Ish-kandidatja në “Miss Zvicra 2013” ka refuzuar së fundmi një ofertë me shumë parà nga televizioni zviceran “3+”.

Ajo nuk ka pranuar të bëhet protagoniste e ciklit të ri të emisionit “Die Bachelorette”, një “reality show” mjaft i njohur në mbarë Europën. Prej pak kohësh, televizioni kombëtar është në kërkim të një vajze, e cila do të jetë protagonistja e emisionit “Die Bachelorette” raporton Indeksonline.

Sipas formatit të përshtatur në shumë vende, vajza e përzgjedhur njihet me një numër të madh meshkujsh në të njëjtën kohë, me të cilët do të përjetojë eksperienca, ndërsa çdo javë do të largojë nga një mashkull nga shtëpia, duke e eliminuar.

Në fund të spektaklit, djaloshi i mbetur, i cili pranon trëndafilin, do të jetë dhe fatlumi, i cili mund të nisë një lidhje dashurie me bukuroshen…

Kriteret për t’u pranuar kanë qenë që vajza të jetë e bukur, inteligjente, karizmatike dhe jo e dashuruar. Ndonëse të gjitha këto kushte Dorina i plotësonte, ajo pa menduar dy herë e ka refuzuar.

Vajza me prejardhje nga Gjakova, aktualisht banon në kantonin Solothurn dhe prej vitesh ka pasur eksperienca të shumta në fushën e modelingut apo të “photoshooting”. E reja është ende beqare dhe nuk e ka gjetur akoma princin e saj të kaltër. Deri sa kjo të ndodhë, 24-vjeçarja do të vazhdojë të pasurojë eksperiencat e saj si modele, apo në sete fotografike.

 

dorina podrimja

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Ramush Haradinaj për Noizyn dhe Loredanën: Miq të veçantë

Ramush Haradinaj për Noizyn dhe Loredanën: Miq të veçantë

Pique po e vazhdon lidhjen me të dashurën 22-vjeçare, çifti është parë bashkë në veturën e futbollistit

Pique po e vazhdon lidhjen me të dashurën 22-vjeçare, çifti është parë bashkë në veturën e futbollistit

Megan Markle është e gjatë 171 cm dhe peshon 50 kg: për të qenë e dobët, ajo ha këtë ushqim çdo ditë!

Megan Markle është e gjatë 171 cm dhe peshon 50 kg: për të qenë e dobët, ajo ha këtë ushqim çdo ditë!

Justin Bieber anulon koncertet për shkak të paralizës në fytyrë

Justin Bieber anulon koncertet për shkak të paralizës në fytyrë

Shakira thuhet se punësoi detektivë për të zbuluar tradhtinë e Piques

Shakira thuhet se punësoi detektivë për të zbuluar tradhtinë e Piques

‘Sekreti’ i Bebe Rexhës që do t’i shpëtojë të gjitha vajzat

‘Sekreti’ i Bebe Rexhës që do t’i shpëtojë të gjitha vajzat

Gjiko flet për rastin e akuzave të dhunimit: Gjendja ime emocionale ka qenë e rëndë

Gjiko flet për rastin e akuzave të dhunimit: Gjendja ime emocionale ka qenë e rëndë

Ledri Vula ka lansuar këngën e tij më të re, “Monaco”

Ledri Vula ka lansuar këngën e tij më të re, “Monaco”

A mundet Johnny Depp ta “ringjallë” karrierën pas fitores në gjykatë?

A mundet Johnny Depp ta “ringjallë” karrierën pas fitores në gjykatë?

Ndahet Pique dhe Shakira, këngëtarja e kapi me një tjetër femër

Ndahet Pique dhe Shakira, këngëtarja e kapi me një tjetër femër

Pas tragjedisë në Ferizaj, Fero përjetëson “Strellën” në trup (FOTO)

Pas tragjedisë në Ferizaj, Fero përjetëson “Strellën” në trup (FOTO)

Fituesit e Eurovizionit e shesin trofeun për të blerë dronë për Ukrainën

Fituesit e Eurovizionit e shesin trofeun për të blerë dronë për Ukrainën

Avokati i Johnny Deep provimin e jurisprudencës e dha në Kosovë

Avokati i Johnny Deep provimin e jurisprudencës e dha në Kosovë

U kapën “mat” në Itali, Bora Zemani konfirmon ribashkimin me Donaldin?

U kapën “mat” në Itali, Bora Zemani konfirmon ribashkimin me Donaldin?