Shndërrimi total i yjeve!

E publikuar: 21/03/2015 13:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Bukuria e Megan Fox kishte dalë në pah nga mosha 13-vjeçe, kur kishte pësuar një shndërrim total, ndërsa sot është e pakrahasueshme në bukuri

Shumë nga seks-simbolet e ditëve të sotme, kur kanë qenë fëmijë kishin aq shumë probleme me pamje e tyre, sa bashkëmoshatarët e tyre i kanë ngacmuar vazhdimisht për shkak të dukjes. Dhe askush nuk do të kishte menduar se nga ‘pata të tilla të shëmtuara”, sot do të shndërrohen në bukuroshe apo bukuroshë. Kur ka qenë e vogël, këngëtarja Taylor Swift, vërtetë ishte një vajzë e shëmtuar.

Përveç që kishte probleme me peshën e tepërt, fytyra e saj ishte përplot pikla, dhëmbët i kishte me tela, pasi i kishte të shtrembër dhe të gjitha këto bënin që bashkëmoshatarët e saj ta ngacmonin rregullisht, duke bërë që ajo të ndjehej keq dhe shpesh edhe të mungonte nga shkolla.

Por me kalimin e viteve, ajo dalë ngadalë ishte shndërruar në një bukuroshe, të cilës ia kanë lakmi shumë kolege. Kush do të kishte menduar se në këtë kategori do të bënte pjesë edhe bukuroshja latine e Hollivudit, Eva Mendez. Por 30 vite më parë, ajo ishte aq e shëmtuar, sa askush nuk shoqërohej me të. Për më shumë, përveç që ngacmohej nga bashkëmoshatarët, ajo shpesh edhe rrihej.

Ajo vetë e ka pranuar se kjo kishte ndikuar aq rëndë në të, sa kishte rënë edhe në depresion. Sot, ajo konsiderohet si njëra nga femrat më të bukura në botë. Mathew Lewis gjithsesi se bën pjesë në këtë kategori. Ai njihet për rolin e Nevilit teveqel dhe të shëmtuar në filmat për “Harry Potter”-in.

Por dikur djaloshi me dhëmbët e nxjerrë jashtë, sot duket një bukurosh i vërtetë i pistave të modës, pasi ai tashmë një kohë është si model. Është çudi se si në këtë listë bën pjesë edhe Megan Fox. E shpallur disa herë si femra më seksi në botë, Megan në fëmijëri nuk ishte aspak e tillë. ajo barte syze dhe vishej si djalë, prandaj nuk dukej aspak tërheqëse. Po bukuria e saj kishte dalë në pah nga mosha 13-vjeçe, kur kishte pësuar një shndërrim total, ndërsa sot është e pakrahasueshme në bukuri.  /Zëri/

Image
Image
Image
Image
Image
Image