Sferat që e shpetuan nga kanceri këtë vajzë të vogël

E publikuar: 11/03/2015 22:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kjo është Jessica Brett, 9 vjeçarja nga Linkolni i Anglisë, të cilës i janë vendosur tre sfera brenda lëkurës së kokës, për të shpëtuar nga kanceri.

Jessica kishte një nishan që i mbulonte gjysmën e kokës së saj dhe këto topa janë përdorur për të zgjatur lëkurën e kokës, në mënyrë që ajo të ripërdoret për të mbuluar pjesën e hequr ngakanceri.

“Është vërtetë një vajzë kurajoze. Nuk shqetësohet fare dhe duket mjaft optimiste, duket sikur në kokë kishte vendosur disa panine dhe shumë persona dramatizoheshin, duke thënë së stili i saj ishte vërtetë i çuditshëm.

Mjekët arritën që përmes kërij veprimi të arrijnë që të shërojnë vajzën nga kjo sësëmundje vdekjepurëse. Jessica tashmë i hoqi sferat dhe mjekët ia kuruan kancerin. Ata janë të jashtëzakonshëm”, komentoi nëna e vajzës, Becky