Sferat që e shpetuan nga kanceri këtë vajzë të vogël

11.03.2015 22:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sferat që e shpetuan nga kanceri këtë vajzë të vogël

Kjo është Jessica Brett, 9 vjeçarja nga Linkolni i Anglisë, të cilës i janë vendosur tre sfera brenda lëkurës së kokës, për të shpëtuar nga kanceri.

Jessica kishte një nishan që i mbulonte gjysmën e kokës së saj dhe këto topa janë përdorur për të zgjatur lëkurën e kokës, në mënyrë që ajo të ripërdoret për të mbuluar pjesën e hequr ngakanceri.

“Është vërtetë një vajzë kurajoze. Nuk shqetësohet fare dhe duket mjaft optimiste, duket sikur në kokë kishte vendosur disa panine dhe shumë persona dramatizoheshin, duke thënë së stili i saj ishte vërtetë i çuditshëm.

Mjekët arritën që përmes kërij veprimi të arrijnë që të shërojnë vajzën nga kjo sësëmundje vdekjepurëse. Jessica tashmë i hoqi sferat dhe mjekët ia kuruan kancerin. Ata janë të jashtëzakonshëm”, komentoi nëna e vajzës, Becky

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Disa ide se si të lini cigaren

Disa ide se si të lini cigaren

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri