Serbët e veriut e quajnë tradhtar Vuçiqin: Na shitët, nuk do ta bëjmë as Asociacionin tuaj

E publikuar: 08/01/2023 13:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mitrovica veriore

Një grup prej qytetarëve serbë janë mbledhur në Mitrovicën e Veriut, në një protestë kundër presidentit serb Aleksandar Vuçiq dhe Listës Serbe.

Ata e kanë akuzuar Vuçiqin për “tradhti të lartë” dhe Listën Serbe për “tortura, pasurim, kërcënime e shantazhe”, shkruan kossev, transmeton Klankosova.tv.

Protesta ka nisur pak para orës 12:00, ku protestuesit kanë shpalosur një pankartë “Vuçiq – Kosmeti nuk të do, na tradhtove, Ne nuk do ta bëjmë as Asociacionin tuaj, ju na shitët”.