Sarrazin takon Escobarin në Amerikë: Bashkë do të sigurojmë rrugën e Ballkanit Perëndimor në BE

E publikuar: 11/08/2022 17:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Manuel Sarrazin-Escobar

I Dërguari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin dhe homologu i tij amerikan, Gabriel Escobar, në Washington.

Sarrazin thotë se Gjermani dhe ShBA-ja kanë interes të përbashkët në Ballkanin Perëndimor dhe se bashkë do të sigurojnë rrugën e rajonit drejt Bashkimit Evropian, njofton Klankosova.tv.“

I kënaqur që vizitova Emisarin Special Escobar në Washington. Gjermania dhe SHBA kanë interes të përbashkët në Ballkanin Perëndimor. Bashkë me partnerët tanë, BE-në, do të sigurojëm rrugën e rajonit drejt BE-së”, ka shkruar Sarrazin në Twitter.