Rrëzohet avioni ushtarak amerikan, dyshohet se të gjithë personat në bord kanë vdekur

09.06.2022 08:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrëzohet avioni ushtarak amerikan, dyshohet se të gjithë personat në bord kanë vdekur

Një njësi marine prej pesë personash, përfshirë pilotin, dyshohet se kanë vdekur pasi avioni i tyre ushtarak u rrëzua në shkretëtirën e Kalifornisë.

MV-22B Osprey u rrëzua në Imperial County pranë autostradës 78 dhe qytetit Glamis – 30 milje në veri të kufirit meksikan dhe 150 milje në lindje të San Diego.

Avioni i përkiste Krahut të 3-të të Avionëve Detarë, me seli në Miramar, San Diego.Thashethemet se avioni mbante materiale bërthamore janë hedhur poshtë.

Rrëzimi u konfirmua nga Objektet Ajrore Detare El Centro.

“Ne mund të konfirmojmë se një avion që i përkiste krahut të 3-të të aeroplanit detar u rrëzua pranë Glamis, CA”, thanë ata në faqen e tyre në Facebook.

“Në kundërshtim me raportet fillestare, nuk kishte asnjë material bërthamor në bordin e avionit. Më shumë informacion do të vihet në dispozicion sapo ta marrim.”

Zyrtarët besojnë se të paktën pesë persona ndodheshin në bord në momentin e përplasjes.
Hetuesit kanë supozuar se të gjithë pasagjerët kanë vdekur, sipas reporterit të FOX 5, Malik Earnest.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lëshohet përsëri urdhër arrest për Dardan Molliqajn

Lëshohet përsëri urdhër arrest për Dardan Molliqajn

Pas vizave, lajm i keq për Kosovën edhe për punën e NATO-s

Pas vizave, lajm i keq për Kosovën edhe për punën e NATO-s

50 kandidatë për zyrtarë korrektues në burgje nënshkruajnë kontratat me ShKK’në

50 kandidatë për zyrtarë korrektues në burgje nënshkruajnë kontratat me ShKK’në

Sveçla akuzon strukturat paralele serbe në veri për sulmin ndaj “Elektrokosmet”

Sveçla akuzon strukturat paralele serbe në veri për sulmin ndaj “Elektrokosmet”

Konferenca para apelit në rastin ndaj Gucatit dhe Haradinajt mbahet më 5 korrik

Konferenca para apelit në rastin ndaj Gucatit dhe Haradinajt mbahet më 5 korrik

Kurti, ambasadores së Luksemburgut: Ju lutem të përpiqeni të mos e takoni opozitën time

Kurti, ambasadores së Luksemburgut: Ju lutem të përpiqeni të mos e takoni opozitën time

Von Cramon: Ministri i Brendshëm francez është kundër heqjes së vizave për Kosovën

Von Cramon: Ministri i Brendshëm francez është kundër heqjes së vizave për Kosovën

Shkodra viziton Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin: Drejtësia dhe e vërteta do të fitojnë

Shkodra viziton Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin: Drejtësia dhe e vërteta do të fitojnë

Haradinaj: Sot nuk humbi Albini, por populli i Kosovës

Haradinaj: Sot nuk humbi Albini, por populli i Kosovës

Presidenca për liberalizim vizash: Ekziston mbështetja deklarative nga shumica e vendeve të BE-së

Presidenca për liberalizim vizash: Ekziston mbështetja deklarative nga shumica e vendeve të BE-së

Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane: VV-ja e ka mbajtur peng Kosovën për vizat që 6 vjet

Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane: VV-ja e ka mbajtur peng Kosovën për vizat që 6 vjet

Hoxhaj i reagon ashpër BE-së pas Samitit në Bruksel

Hoxhaj i reagon ashpër BE-së pas Samitit në Bruksel

Berisha: Kurti t’i lë kopallat e kota por t’u kërkojë vartësve të marrin masa kundër rritjes së çmimeve

Berisha: Kurti t’i lë kopallat e kota por t’u kërkojë vartësve të marrin masa kundër rritjes së çmimeve

Pas dështimit të Trustit, kërkohet dorëheqja e Qeverisë Kurti

Pas dështimit të Trustit, kërkohet dorëheqja e Qeverisë Kurti

Mustafa reagon pas Samitit: Bllokuesi i vizave nuk është vetëm Macron, është edhe Vjosa Osmani

Mustafa reagon pas Samitit: Bllokuesi i vizave nuk është vetëm Macron, është edhe Vjosa Osmani

Ministrja Schwarz takohet me ambasadorët e shteteve anëtare të KE, kërkohet anëtarësimi i Kosovës në këtë institucion

Ministrja Schwarz takohet me ambasadorët e shteteve anëtare të KE, kërkohet anëtarësimi i Kosovës në këtë institucion