Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

09.09.2021 22:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Manchester United pak ditë më parë kompletoi transferimin e yllit portugez.

Cristiano Ronaldo sot gjatë ditës u prezantua si futbollisti më i ri i Man Utd, shkruan lajmi.net.

Gjiganti anglez tani ka publikuar një foto ku shihet Ronaldo duke nënshkruarë kontratrën e tij me klubin.

Futbollisti do të ketë kontratë dy-vjeçare të vlefshme deri në qershor të vitit 2023, me opsion vazhdimi edhe për një vit tjetër.

Sulmuesi pritet të debutojë të shtunën përballë Newcastlet në “Old Trafford”.

36-vjeçari u shpreh i lumtur me rikthimin e tij në Angli pas prezantimit te “Djajtë e Kuq”.

“Jam këtu për të bërë histori dhe për ta kthyer United aty ku e meriton. Jam këtu për të fituar”.

“Njerëzit flasin për moshën time, por ata duhet ta dinë se unë jam ndryshe. Unë jam ndryshe nga njerëzit e tjerë. E kam treguar këtë vit pas viti dhe ky vit do të jetë i njëjtë”, përfundoi Cristiano Ronaldo.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Organizohet forumi për hapjen e Kanalit Olimpik

Organizohet forumi për hapjen e Kanalit Olimpik

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi