Rodgers: Na e bënë me hile

E publikuar: 08/03/2015 21:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, ka dhënë kritika për gjyqtarët e sfidës kundër Blackburnit.

Ai theksoi se gjyqtari kryesor i sfidës nuk i dha një penallti të qartë skuadrës së tij.

“Unë sigurisht se mendoj që duhet ta kishim një penallti. Unë mendoj se lëvizja e Adam Lallanas në pjesën e parë ishte e mrekullueshme. Ai e vendosi trupin e tij mes kundërshtarit dhe topit dhe kur u bë gati të gjuante, ai u rrëzua”, u shpreh Rodgers.

“Unë mendova se kjo ishte një penallti e pastër”, shtoi tutje trajneri i The Reds.