Rita Ora: Muzika më shpëtoi jetën time

18.03.2021 18:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rita Ora: Muzika më shpëtoi jetën time

Ylli i popit Rita Ora ka zbuluar se të bërit muzikë ka pasur me të vërtetë një ndikim të qëndrueshëm në jetën e saj.

Sipas Popsugar Australia, gjatë një shfaqje të fundit për “Nova’s Red Room” në Sydney, 30-vjeçarja tha se muzika ‘ia shpëtoi jetën’, shkruan DailyMail.

Në fakt, ajo tha se kompozimi i një prej hiteve të saj më të mëdha në karrierë, “Let You Love Me”, ishte një nga ‘momentet përfundimtare në jetën e saj’.
“Ishte një kohë kur njerëzit ishin në rregull me të kuptuarit e frazës që: ‘në rregull kështu që nëse nuk mund ta dua veten, si do ta lejoj dikë tjetër të më dojë?’”, tha ajo.

“Duhet kohë që njerëzit të arrijnë në atë vend në jetë. Disa njerëz e marrin atë më herët se të tjerët, disa njerëz e marrin atë më vonë. E imja ishte pak vonë, më mirë vonë se kurrë”, theksoi këngëtarja shqiptare.
“Ishte mirë për mua dhe kjo është arsyeja pse muzika më shpëtoi jetën në shumë mënyra, në shumë mënyra të ndryshme”, thotë ajo.
Dhe duket se puna e saj e vështirë është paguar – pasi albumi i saj i vitit 2018, “Phoenix” është certifikuar me pllakatën multi-platin në Australi.
Të martën, ajo festoi momentin kryesor të karrierës duke marrë pjesë në një ngjarje të veçantë në ‘Warner Music Australia’ për të shënuar rastin.

Rita, e cila është aktualisht në Australi për punë ndërsa po merr pjesë si anëtare e jurisë në “The Voice”, gjithashtu tha se ajo është mësuar aq shumë me jetën në kontinentin e largët, sa nuk ‘dëshiron të largohet’.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova në ditë zie për viktimat në Kroaci, këta artistë nuk i anuluan koncertet

Kosova në ditë zie për viktimat në Kroaci, këta artistë nuk i anuluan koncertet

Diskotekat në Kosovë nuk respektojnë Ditën e Zisë, organizojnë ndeja

Diskotekat në Kosovë nuk respektojnë Ditën e Zisë, organizojnë ndeja

Edhe Tayna anulon koncertin në shenjë respekti për viktimat në Kroaci

Edhe Tayna anulon koncertin në shenjë respekti për viktimat në Kroaci

Tayna ka gati “bombën” e radhës, publikon pjesë nga prapaskenat e këngës së re

Tayna ka gati “bombën” e radhës, publikon pjesë nga prapaskenat e këngës së re

“Zemra gjak po më pikon, loti për ju nuk ndalet”, Sabriu Fejzullahu shprehet i zemërthyer për viktimat në Kroaci

“Zemra gjak po më pikon, loti për ju nuk ndalet”, Sabriu Fejzullahu shprehet i zemërthyer për viktimat në Kroaci

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Emocionon Rita Ora, uron në shqip Distria Krasniqin për medaljen e artë

Emocionon Rita Ora, uron në shqip Distria Krasniqin për medaljen e artë

Gashi publikon këngën “Sleeping On My Left”

Gashi publikon këngën “Sleeping On My Left”

Befasi! Dua Lipa arrin në Tiranë, takohet me Edi Ramën

Befasi! Dua Lipa arrin në Tiranë, takohet me Edi Ramën

Osmani pritet nga Perandori i Japonisë, Naruhito

Osmani pritet nga Perandori i Japonisë, Naruhito

Madhështore, Drita barazon me gjigantin holandez Feyenoord në Ligën e Konferencës

Madhështore, Drita barazon me gjigantin holandez Feyenoord në Ligën e Konferencës

Yll Limani merr vaksinën anti-Covid

Yll Limani merr vaksinën anti-Covid

Dua Lipa realizon ëndrrën e saj, merr pushimet luksoze në Meksiko vetëm 359 dollarë nata

Dua Lipa realizon ëndrrën e saj, merr pushimet luksoze në Meksiko vetëm 359 dollarë nata