Reperi Dave ishte në lidhje dashurie me një shqiptare me emrin Besmira, familja e saj nuk i la të vazhdonin

28.07.2021 12:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Reperi Dave ishte në lidhje dashurie me një shqiptare me emrin Besmira, familja e saj nuk i la të vazhdonin

Reperi fitues i çmimit ‘Mercury’, Dave kthehet për projektin e tij të dytë, edhe më konfesional, tronditës dhe reflektues sesa debutimi i tij në vitin 2019, ‘Psychodrama’.

Dave ka sjell në treg albumin e tij “We’re All Alone In This Together”.

Albumi me dymbëdhjetë këngë përmban edhe bashkëpunime si James Blake dhe WizKid, si dhe disa nga artistët si Grime – Stormzy, Ghetts, Giggs dhe Fredo – dhe yje në rritje si Meekz Manny.

Ashtu si në projektin e tij debutues ‘Psychodrama’, trajton disa nga problemet dhe vështirësitë që Dave ka hasur në jetën reale dhe më shumë sesa albumi i parë, projekti i tij i dytë hyn në jetën romantike të Dave.

Ka një numër këngësh në “We’re All Alone In This Together” që prekin lidhjet e mëparshme të Dave. Veçanërisht, kënga e nëntë, “Të dyja anët e një buzëqeshjeje”, dëgjon dhe ecën përpara-prapa midis Dave dhe ShaSimone si të dashuruar duke diskutuar për pabesinë e tij.

Pjesë të tjera që prekin marrëdhëniet e tij të mëparshme përfshijnë ‘Ligjin e Tërheqjes’, ‘Sulmin në Zemër’ dhe Fajin’. Dave aludon këtu dhe atje për vajzat me të cilat ai ka dalë në një numër pjesësh të tjera nga albumi, por jo aq në thellësi sa katër të përmendura.

Në sulmin në zemër, Dave tregon se si zbuloi se babai i ish të dashurës së tij ishte abuziv. Ai përfundon pjesën duke kënduar: “Si mund ta mbroj atë nga bota kur nuk mund ta mbroj as nga vetja?” Ky ka të ngjarë të jetë një aludim në këngën e tij të mëparshme, ‘How I Met My Ex’. Në këtë udhë, Dave në mënyrë të ngjashme pyet: “Por si mund t’i besoj asaj nëse nuk i besoj vetvetes?”

Në Fajin e Survivor, prerja e fundit në album, Dave hapet edhe një herë për ish të dashurën e tij, atë për të cilën ai flet gjatë gjithë albumit dhe në ‘How I Met My Ex’.

Në këtë udhë, Dave tregon se ish e dashura e tij ishte e bardhë nga Shqipëria. Ai shkruan në një moment: “Unë u dashurova me një shqiptare, e di që është çmenduri / nuk jemi bashkë”, sepse familja e saj do të na mbante larg”.

Në vitin 2020, fansat e Dave u bindën se ish e dashura e tij ishte një grua me emrin “Besmira”. Kjo erdhi pasi Dave ndau Instagram Stories duke i uruar asaj një ditëlindje të lumtur, të shoqëruar nga zemrat e dashurisë. Dave kurrë nuk konfirmoi nëse ai ishte duke u takuar me Besmira -n në atë kohë, megjithëse Faji i Survivor duket se konfirmon teorinë e fansave.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Shkenda Dubova në zi, i vdes babai

Shkenda Dubova në zi, i vdes babai

Dënohet me burgim Ardian Xhaferi, reperi kosovar që tentoi ta vriste Dudën

Dënohet me burgim Ardian Xhaferi, reperi kosovar që tentoi ta vriste Dudën

Kjo është konkurrentja e parë e “Big Brother Vip”

Kjo është konkurrentja e parë e “Big Brother Vip”

Don Xhoni thyen rregullat, gjobitet nga policia e Kosovës

Don Xhoni thyen rregullat, gjobitet nga policia e Kosovës

Tea publikon fotografinë e të dashurit misterioz në rrjete sociale

Tea publikon fotografinë e të dashurit misterioz në rrjete sociale

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Kida publikon këngën e re “Dinero”

Kida publikon këngën e re “Dinero”

Kjo kompani ndërpret punën që punëtorët e saj të ndjekin sezonin e ri të “La Casa de Papel”

Kjo kompani ndërpret punën që punëtorët e saj të ndjekin sezonin e ri të “La Casa de Papel”

“Ky jam unë tre muaj pas aksidentit”, Orlando Bloom flet për ngjarjen që për pak i kushtoi me jetë

“Ky jam unë tre muaj pas aksidentit”, Orlando Bloom flet për ngjarjen që për pak i kushtoi me jetë

Ana Cheri ngacmon imagjinatën e fansave në rroba sportive

Ana Cheri ngacmon imagjinatën e fansave në rroba sportive

Modelja e njohur ndërron jetë në spital gjatë një operacioni plastik

Modelja e njohur ndërron jetë në spital gjatë një operacioni plastik

Dua Lipa vazhdon të mahnitë me paraqitjet me stil, teksa fansat mendojnë se ajo ka humbur shumë peshë

Dua Lipa vazhdon të mahnitë me paraqitjet me stil, teksa fansat mendojnë se ajo ka humbur shumë peshë

Gold AG ndalet për të fal namaz në Rrugën e Kombit

Gold AG ndalet për të fal namaz në Rrugën e Kombit

Enca Haxhiu sjell foto joshëse në bikini nga pushimet

Enca Haxhiu sjell foto joshëse në bikini nga pushimet

Publikohet fotografia e parë e Marina Vjollcës shtatzënë

Publikohet fotografia e parë e Marina Vjollcës shtatzënë