Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë

17.09.2021 17:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë

KEDS ka njoftuar se si rrjedhojë e punimeve në rrjet, në disa zona do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.
Me anë të një komunikate për media, KEDS ka treguar për vendet dhe orën e ndaljes, shkruan lajmi.net.Pejë 1.Nga TS 35/10kV Gurrakoci do të ndërprehet:Dalja 10 kV Dobrusha (kodi 50052001) prej orës 10:00 deri në ora 15:00Vendet: fshatrat: Prekallë, Dobrushë, Kashicë, Dobrusha e Epërme, Staradran, Elshan, Berishë, Mavraj, Llugat e Poshtme dhe të Epërme dhe Ruhoti.Arsyeja: Mirëmbajtje preventive e LP 10 kV. Mitrovicë 1.Nga TS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:Dalja 10 kV Martiraj (kodi 73000009) prej orës 10:00 deri në ora 15:00Vendet: Bahri Kuqi, Bajram Imeri, Gojbulë, Studime, Sfaraqak, Skrome, Bozhlan, Gumnishte dhe BegajArsyeja: Mirëmbajtje preventive e LP 10 kV. Ferizaj 1.Nga TS 110/35/10kV Ferizaj 1 do të ndërprehet:Dalja 10 kV Komogllava (kodi 73000009) prej orës 09:00 deri në ora 14:00Vendet: Komogllavë dhe Gërrlicë.Arsyeja: Shtrëngimi i përçuesve dhe pastrimi i trasesë.2.Nga TS 110/35/10kV Lipjani do të ndërprehet:Dalja 10 kV Sllovia (kodi 41000003) prej orës 10:00 deri në ora 14:00Vendet: Dobratin, Gushtericë e Poshtme, Livagjë, Sllovi, Smallushë, Çollapek, Gllavicë dhe Marev.Arsyeja: Kontrollimi i trafostacioneve, lëshuesve katodik, pastrimi i trasesë dhe shtrëngimi i përçuesve.3.Nga TS 35/10 KV Shtime do të ndërprehet:Dalja 10 kV Carraleva (kodi 41046004) prej orës 09:00 deri ne ora 16:00Vendet: Një pjesë e Shtimes, Qesta e Reçakut, Reçaku, Belinci, Caraleva Topilla, Llanishta, Devetaku, Grejqevci, Zborci, Pjetkreshtica, Duga dhe Karaçica.Arsyeja: Pastrimi i linjave 10 kV nga vegjetacioni.Gjilan 1.Nga TS 110/10 kV Gjilani 5 do të ndërprehet:Dalja 10 kV J20 TS-3 (kodi 63000020) prej orës 10:00 deri në ora 14:00Vendet: TSB-Nr-3 (rruga e Prishtinës),TSB-Nr-6 (Qendra e qytetit) dhe TSB-41 (Qendra e qytetit).Arsyeja: Punimi i kokave kabllovike në TS 006 – Dalja e TS 3.Prishtinë 1.Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet:Dalja 10 kV Keqekollë- Hjakobillë (kodi 14016004) prej orës 10:30-10:45 dhe nga ora 15:15-15:30Vendet: Keqekollë, Prapashticë, Hajkobillë, Dabishevc dhe Mutivodë.Arsyeja: Ndërprerje e domosdoshme për shkak të sigurisë në punë.2.Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet:TS 10/04 kV Imerovit Dobroshevc (kodi 14016004051) prej orës 10:30 deri në ora 15:30TS 10/04 kV Ramaden (kodi 14016004061) prej orës 10:30 deri në ora 15:30TS 10/04 kV Hajkobillë Hazirovit 1 (kodi 14016004062) prej orës 10:30 deri në ora 15:30TS 10/04 kV Hajkobillë te shkolla 2 (kodi 14016004063) prej orës 10:30 deri në ora 15:30TS 10/04 kV Hajkobillë Ejupi 3 (kodi 14016004064) prej orës 10:30 deri ne ora 15:30TS 10/04 kV Sallahi (kodi 14016004066) prej orës 10:30 deri ne ora 15:30TS 10/04 kV Dabishevc Koliq (kodi 14016004087) prej orës 10:30 deri ne ora 15:30TS 10/04 kV Mutivodë (kodi 14016004086) prej orës 10:30 deri ne ora 15:30TS 10/04 kV Gllogovicë Bekteshët (kodi 14016004065) prej orës 10:30 deri ne ora 15:30TS 10/04 kV Balaj Lagjja Hyseni (kodi 14016004092) prej orës 10:30 deri ne ora 15:30TS 10/04 kV Demolli (kodi 14016004067) prej orës 10:30 deri ne ora 15:30Vendet: Një pjesë e daljes Keqekollë- Hajkobillë.Arsyeja: Mirëmbajtje preventive në LP 10 kV Keqekollë-Hajkobillë, degëzimi për Gllogovicë dhe Hajkobillë.3.Nga TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:Dalja 10 kV Breznicë (kodi 15019009) prej orës 10:00 deri në ora 14:00Vendet: Breznicë, Kozaricë dhe Barilevë.Arsyeja: Pastrimi i trasesë dhe ndërrimi i izolatorëve.Prizren 1.Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:Dalja 10 kV Mamusha (kodi 32000006) prej orës 08:00 deri ne ora 10:00Vendet: Leshan, Tërrnjë, Neprebishtë, Mamushë, Zojzë, Medvec, Sërbicë e Ulët; afariste: Mulliri Rizam, Mulliri i Ri dhe Mulliri Xhevdet Mazrreku.Arsyeja: Ndërrimi i shtyllave të tensionit të mesëm, fshati Leshan.18.09.2021Punime në projekte investive Prishtinë1.Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet:TS 10/04 kV Basri Januzi”M&B COMPANY”SH.P.K (kodi: 19000026232) prej orës 09:00 deri në ora 21:00TS 10/04 kV NN “Vëllezërit Asllanaj”Qazim Asllanaj (kodi: 19000026231) prej orës 09:00 deri në ora 21:00TS 10/04 kV Qazim Asllanaj “Vëllezërit Asllani”sh.p.k- Lamela (kodi: 19000026255) prej orës 09:00 deri në ora 21:00Vendet: M&B Company dhe Vëllezërit Asllanaj.Arsyeja: Konvertimi në 20kV i trafostacioneve. Ndërprerja do të ndodh transformotor pas transformotori, jo e gjithë dalja në të njëjtën kohë dhe koha e shkyçjes se transformotoreve nuk do të zgjasë shumë.2.Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet:TS 10/04 kV N.N.P.”Guri” (Burim Marmullaku) (kodi: 19000038018) prej ores 09:00 deri në ora 21:00TS 10/04 kV Shkolla (kodi: 19000038019) prej orës 09:00 deri në ora 21:00TS 10/04 kV Arif Durmishi N.P.SH.”A4″SH.P.K, (kodi: 19000038183) prej orës 09:00 deri në ora 21:00TS 10/04 kV VG Construction-Korab Gashi (kodi: 19000038032) prej orës 09:00 deri në ora 21:00TS 10/04 kV Qazim Asllanaj”VLLEZËRIT ASLLANI” (kodi: 19000038184) prej orës 09:00 deri në ora 21:00TS 10/04 kV Lagjja e Spitalit 4/1 (kodi: 19000038012) prej orës 09:00 deri në ora 21:00Vendet: Vëllezërit Asllanaj, N.N.P Guri, Shkolla, Arif Durmishi, VG Construction dhe Lagjja e Spitalit 4/1.Arsyeja: Konvertimi në 20kV i trafostacioneve. Ndërprerja do të ndodh transformotor pas transformotori, jo e gjithë dalja në të njëjtën kohë dhe koha e shkyçjes së transformatorëve nuk do të zgjasë shumë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Donika Gërvalla thyen heshtjen për rezultatin e zgjedhjeve, thotë se VV nuk ka pësuar rënie

Donika Gërvalla thyen heshtjen për rezultatin e zgjedhjeve, thotë se VV nuk ka pësuar rënie

Haradinaj, qeverisë: O dilni prej kësaj logjike të budallës se doni me e marrë në qafë një vend

Haradinaj, qeverisë: O dilni prej kësaj logjike të budallës se doni me e marrë në qafë një vend

O u kënaqëm krejt”, “Hiç rrugën mos t’ma shtron”: Festë euforike në Skenderaj pas fitores së PDK’së

O u kënaqëm krejt”, “Hiç rrugën mos t’ma shtron”: Festë euforike në Skenderaj pas fitores së PDK’së

Numërohen 100% e votave në Gjilan, ky është rezultati

Numërohen 100% e votave në Gjilan, ky është rezultati

Bekim Jashari ankohet për vjedhje votash, thotë se ka dërguar 10 ankesa në PZAP

Bekim Jashari ankohet për vjedhje votash, thotë se ka dërguar 10 ankesa në PZAP

Borrell fton Kurtin e Vuçiqin t’i kthehen dialogut

Borrell fton Kurtin e Vuçiqin t’i kthehen dialogut

Haradinaj për rezultatin e VV-së në zgjedhje: Mos qofsh në lëkurën e Kurtit

Haradinaj për rezultatin e VV-së në zgjedhje: Mos qofsh në lëkurën e Kurtit

Bartësi i listës së PD-së në Mitrovicë tallet me Agim Bahtirin: Me u kap dorë për dore po u rrezojshe vetë

Bartësi i listës së PD-së në Mitrovicë tallet me Agim Bahtirin: Me u kap dorë për dore po u rrezojshe vetë

“Europa goditet nga çmime rekord të larta të energjisë”

“Europa goditet nga çmime rekord të larta të energjisë”

Quni flet për balotazhin në Prizren, tregon se me kë do bënte koalicion

Quni flet për balotazhin në Prizren, tregon se me kë do bënte koalicion

Krasniqi për Aliun: Model i qeverisjes së përgjegjshme që PDK-ja do t’ua ofrojë qytetarëve kudo nëpër Kosovë

Krasniqi për Aliun: Model i qeverisjes së përgjegjshme që PDK-ja do t’ua ofrojë qytetarëve kudo nëpër Kosovë

Momenti i sulmit ndaj menaxhmentit të Trepçës (VIDEO)

Momenti i sulmit ndaj menaxhmentit të Trepçës (VIDEO)

1.5 milion vaksina të administruara në Kosovë, MSH: Asgjë nuk ka mbaruar akoma

1.5 milion vaksina të administruara në Kosovë, MSH: Asgjë nuk ka mbaruar akoma

Mustafa: Zgjedhjet e djeshme e përmbytën mitin e referendumit të proklamuar nga Albini e Vjosa

Mustafa: Zgjedhjet e djeshme e përmbytën mitin e referendumit të proklamuar nga Albini e Vjosa

Osmani vëzhguesve të BE-së: Strukturat ilegale të Serbisë kanë cenuar garën në komunat e banuara me serbë

Osmani vëzhguesve të BE-së: Strukturat ilegale të Serbisë kanë cenuar garën në komunat e banuara me serbë

Boiken Abazi jep dorëheqje nga pozita që mbante në Vetëvendosje

Boiken Abazi jep dorëheqje nga pozita që mbante në Vetëvendosje