Publikohet raporti, një i vdekur dhe 64 raste të reja me COVID-19

E publikuar: 01/09/2022 12:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit të rasteve me COVID-19 në Kosovë.
Sipas njoftimit, në 24 orët e fundit është regjistruar një vdekje.

Gjatë kësaj kohe në Kosovë janë regjistruar 64 raste të reja pozitive, ndërsa janë shëruar 363 pacientë.

Aktualisht në vendin tonë janë 1 mijë e 25 raste aktive.