Porosia e Milaim Zekës për Bajram Rexhepin

21.03.2015 22:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Porosia e Milaim Zekës për Bajram Rexhepin

Gazetari Milaim Zeka ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të ish-ministrit Bajram Rexhepi për SHIK’un. Gazetari Zeka në profilin e tij në Facebook ka shkruar se Bajram Rexhepi, sado argumente të ketë, nuk e beson njeri. Zeka ka thënë se ai është dashur te flas shume me herët. derisa ka thënë se këshilla për Bajram Rexhepin është: “Shko dhe fol ne Prokurori. Te paktën shpjegoje nga A deri ne Zh skandalin me pasaporta. Sa për opinione, ju qe keni qene brenda haleve (qenefave) te quajtura parti politike, ju lutem heshtni! Mos folni, se njerëzia po tallen me juve sikurse me Shaban Arushën e Pejës”.

Ky është postimi i plotë i Rexhepit në Facebook:

Nje keshille e babait tim per Jakup Krasniqin dhe Bajram Rexhepin

Kush ka qene babai, Brahim Zeka, nuk po dua te flas. Flasin te gjithe ata qe kane pasur fatin ta njohin, ta degjojne, ose ta lexojne.

Ne vitin 2001, tek ishim ulur perballe njeritjetrit, me shikoi ne drite te syrit, edhe me pyeti: A ke ndermend te futesh ne politik me keta shoket e tu? Jo, i thash. Mire e ke menduar, ma ktheu babai. Po pse, e pyeta?!

– Degjo, tha Brahim Zeka: Me pas hy ne Lidhjen e Komunisteve te Jugosllavise, ka qene si me ra me koke ne mut!!! Mbasi e ke ruajtur koken, ruaj edhe kembet, se po ta jap besen e Zotit se mut deri ne fyt kane me ba..!!!

Kjo keshille e babait tim ma ka ruajtur te pakten gjysmen e ftyres. Baci Jakup me ka kritikuar rende per shkrimin tim rreth Azem Vllasit. -Mos me fut nje thes tha me Azema e Hashima. Po si te mos e fus, kur me ta ka qene. Ndoshta do te pendohesha sikur te ndahej e te merrej me pune intelektuale si i pavarur. Shkuarja e tije me Fatmir Limajn me bene shume per te dyshuar. Te pakten Ai dhe une e dim qe Fatmiri nuk eshte ndare nga Hashim Thaqi puna e parimeve, apo principeve. Hasha ja ndali tagjine, prandaj s kishte kuptim qendrimi i tije i metutjeshem ne PDK.

Edhe Bajram Rexhepi, sado argumente te kete, nuk e beson njeri. Ai eshte dashur te flas shume me heret. Mendimi im dhe keshilla ime per Bajram Rexhepin eshte: Shko dhe fol ne Prokurori. Te pakten shpjegoje nga A deri ne Zh skandalin me pasaporta. Sa per opinione, ju qe keni qene brenda haleve (qenefave) te quajtura parti politike, ju lutem heshtni! Mos folni, se njerezia po tallen me juve sikurse me Shaban Arushen e Pejes.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Osmani takoi biznese të Tajlandës, i ftoi të investojnë në Kosovë

Osmani takoi biznese të Tajlandës, i ftoi të investojnë në Kosovë

Vuçiq ironizon me Kurtin: Njohja nga Kosova është shumë e rëndësishme

Vuçiq ironizon me Kurtin: Njohja nga Kosova është shumë e rëndësishme

Edward P. Joseph: Marrëveshja për energjinë e mirë, por kjo kornizë dialogu nuk çon tek finalja me njohje reciproke

Edward P. Joseph: Marrëveshja për energjinë e mirë, por kjo kornizë dialogu nuk çon tek finalja me njohje reciproke

Tetëmbëdhjetë migrantë vdesin duke tentuar të kalojnë një enklavë spanjolle

Tetëmbëdhjetë migrantë vdesin duke tentuar të kalojnë një enklavë spanjolle

Momenti kur policia ndjek dhe kap të dyshuarin në Kodrën e Trimave (VIDEO)

Momenti kur policia ndjek dhe kap të dyshuarin në Kodrën e Trimave (VIDEO)

Ish-kryegjyqtari i EULEX u drejtohet kosovarëve për mosliberalizimin: Ju i bëtë të gjitha, një ditë do shpërbleheni

Ish-kryegjyqtari i EULEX u drejtohet kosovarëve për mosliberalizimin: Ju i bëtë të gjitha, një ditë do shpërbleheni

Armend Zemaj: Gjuetia qeveritare po vazhdon me largimin nga puna të personelit shëndetësor

Armend Zemaj: Gjuetia qeveritare po vazhdon me largimin nga puna të personelit shëndetësor

Kurti: Vuçiq u zemërua kur i thashë që t’i trajtojmë reciprokisht minoritetet

Kurti: Vuçiq u zemërua kur i thashë që t’i trajtojmë reciprokisht minoritetet

Gjinovci – Kurtit: Urime kryeministrit fillimin e kapjes së institucioneve arsimore

Gjinovci – Kurtit: Urime kryeministrit fillimin e kapjes së institucioneve arsimore

Von Cramon: Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ishte një dështim

Von Cramon: Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ishte një dështim

Bregu: Samiti i BE-së e frustroi Ballkanin Perëndimor

Bregu: Samiti i BE-së e frustroi Ballkanin Perëndimor

Latifi ironizon me armët që u gjetën në shkolla në Ferizaj: As UÇK-ja nuk ka pasur kaq armatim

Latifi ironizon me armët që u gjetën në shkolla në Ferizaj: As UÇK-ja nuk ka pasur kaq armatim

Rada Trakjoviq ndalohet nga policia serbe në aeroportin e Beogradit: Kjo është arsyeja

Rada Trakjoviq ndalohet nga policia serbe në aeroportin e Beogradit: Kjo është arsyeja

Minxhozi: E shoh të pamundur që shqiptarëve të Kosovës t’u jepet pasaporta e Shqipërisë

Minxhozi: E shoh të pamundur që shqiptarëve të Kosovës t’u jepet pasaporta e Shqipërisë

Konjufca e falënderon Rohden për mbështetjen e vazhdueshme që Gjermania i ka dhënë Kosovës

Konjufca e falënderon Rohden për mbështetjen e vazhdueshme që Gjermania i ka dhënë Kosovës

Ambasadori britanik shprehet i kënaqur që ZRrE licencoi Elektroseverin

Ambasadori britanik shprehet i kënaqur që ZRrE licencoi Elektroseverin