Porosia e Milaim Zekës për Bajram Rexhepin

E publikuar: 21/03/2015 22:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Gazetari Milaim Zeka ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të ish-ministrit Bajram Rexhepi për SHIK’un. Gazetari Zeka në profilin e tij në Facebook ka shkruar se Bajram Rexhepi, sado argumente të ketë, nuk e beson njeri. Zeka ka thënë se ai është dashur te flas shume me herët. derisa ka thënë se këshilla për Bajram Rexhepin është: “Shko dhe fol ne Prokurori. Te paktën shpjegoje nga A deri ne Zh skandalin me pasaporta. Sa për opinione, ju qe keni qene brenda haleve (qenefave) te quajtura parti politike, ju lutem heshtni! Mos folni, se njerëzia po tallen me juve sikurse me Shaban Arushën e Pejës”.

Ky është postimi i plotë i Rexhepit në Facebook:

Nje keshille e babait tim per Jakup Krasniqin dhe Bajram Rexhepin

Kush ka qene babai, Brahim Zeka, nuk po dua te flas. Flasin te gjithe ata qe kane pasur fatin ta njohin, ta degjojne, ose ta lexojne.

Ne vitin 2001, tek ishim ulur perballe njeritjetrit, me shikoi ne drite te syrit, edhe me pyeti: A ke ndermend te futesh ne politik me keta shoket e tu? Jo, i thash. Mire e ke menduar, ma ktheu babai. Po pse, e pyeta?!

– Degjo, tha Brahim Zeka: Me pas hy ne Lidhjen e Komunisteve te Jugosllavise, ka qene si me ra me koke ne mut!!! Mbasi e ke ruajtur koken, ruaj edhe kembet, se po ta jap besen e Zotit se mut deri ne fyt kane me ba..!!!

Kjo keshille e babait tim ma ka ruajtur te pakten gjysmen e ftyres. Baci Jakup me ka kritikuar rende per shkrimin tim rreth Azem Vllasit. -Mos me fut nje thes tha me Azema e Hashima. Po si te mos e fus, kur me ta ka qene. Ndoshta do te pendohesha sikur te ndahej e te merrej me pune intelektuale si i pavarur. Shkuarja e tije me Fatmir Limajn me bene shume per te dyshuar. Te pakten Ai dhe une e dim qe Fatmiri nuk eshte ndare nga Hashim Thaqi puna e parimeve, apo principeve. Hasha ja ndali tagjine, prandaj s kishte kuptim qendrimi i tije i metutjeshem ne PDK.

Edhe Bajram Rexhepi, sado argumente te kete, nuk e beson njeri. Ai eshte dashur te flas shume me heret. Mendimi im dhe keshilla ime per Bajram Rexhepin eshte: Shko dhe fol ne Prokurori. Te pakten shpjegoje nga A deri ne Zh skandalin me pasaporta. Sa per opinione, ju qe keni qene brenda haleve (qenefave) te quajtura parti politike, ju lutem heshtni! Mos folni, se njerezia po tallen me juve sikurse me Shaban Arushen e Pejes.